Безбедносна опрема

Друга опрема

Приказ на 37 возила

Модел - Megane
Доколку сакате, можете да ги следите новите огласи од ова пребарување на вашата е-пошта. Види како

Доколку сакате, можете да ги следите новите огласи од ова пребарување на вашата е-пошта.

Ако се согласувате да ви испратиме известувања за нови огласи на вашата е-пошта кликнете на копчето "Потврди"


RENAULT MEGANE ESATE NAVI 15 DCI 2014

Renault - Megane | пред 2 дена

2015 / Дизел / 80000 км.
Firmata NEXTCAR uvezuva kvalitetni vozila kupeni direktno od Francija, Avtomobilite se od prvi gazdi so proveren kvalitet provereno poteklo 100 % orginal kilomerti servisni dokumenti od ovlasteni dileri.Nieden avtomobil koj go prodavame ne e kupen havarisan ili osteten na bilo koj nacin. Site avtomobili imat izvestaj za sostojbata od vodecki revizorski firmi DEKRA,SGS,MAKADAM
Детали

RENAULT MEGANE NAVI 15 DCI 6 brzini

Renault - Megane | пред 2 дена

2014 / Дизел / 99000 км.
se plateno do registracija servisna kniska
Детали

RENAULT MEGANE 15 DCI face lift

Renault - Megane | пред 2 дена

2015 / Дизел / 130000 км.
Прв сопственик Оригинална сервисна книшка 100% Гаранција на километри 2 оригинални клучеви Перфектна состојба
Детали

RENAULT MEGANE NAVI 15 DCI

Renault - Megane | пред 2 дена

2015 / Дизел / 80000 км.
NOV
Детали

RENAULT MEGANE 15 DCI face lift

Renault - Megane | пред 1 месец

2015 / Дизел / 138000 км.
Прв сопственик Оригинална сервисна книшка 100% Гаранција на километри 2 оригинални клучеви Перфектна состојба
Детали

RENAULT MEGANE 15 DCI

Renault - Megane | пред 1 месец

2015 / Дизел / 99000 км.
Firmata NEXTCAR uvezuva kvalitetni vozila kupeni direktno od Francija, Avtomobilite se od prvi gazdi so proveren kvalitet provereno poteklo 100 % orginal kilomerti servisni dokumenti od ovlasteni dileri.Nieden avtomobil koj go prodavame ne e kupen havarisan ili osteten na bilo koj nacin. Site avtomobili imat izvestaj za sostojbata od vodecki revizorski firmi DEKRA,SGS,MAKADAM
Детали

Megane Estate 1.5 dCi110 FAP Expresion eco²

Renault - Megane | пред 1 месец

2015 / Дизел / 90000 км.
SE PLATENO DO REGISTRACIJA NOV
Детали

RENAULT MEGANE 15 DCI

Renault - Megane | пред 1 месец

2015 / Дизел / 130000 км.
NOV
Детали

RENAULT MEGANE 15 DCI 90 ks

Renault - Megane | стар оглас

2013 / Дизел / 99000 км.
PLATENI SITE DAVACKI DO REGISTRACIJA !!! Точен модел (варијанта) Megane III (Phase III) Мотор 1.5 dCi (95 Hp) Врати 5 Максимална брзина 190 km/h Од 0 до 100 км/час 12.3 sec Капацитет на резервоарот 60 l Година кога почнува производството 2015 year Седишта 5 Минимална зафатнина на багажот 405 l Максимална зафатнина на багажот 1162 l Тркала Front wheel drive Број на брзини (мануелен менувач) 6 Предни сопирачки Ventilated discs Задни сопирачки Disc Потрошувачка на гориво (градска) 4.9 l/100 km. Потрошувачка на гориво (економично) - отворено 3.5 l/100 km. Потрошувачка на гориво (комбинирано) 4.1 l/100 km. Емисија на издувни гасови EURO V СО2 емисија 106 g/km Тежина 1215 kg. Максимална тежина 1797 kg. Димензии на пневматици 195/65 R15
Детали

RENAULT MEGANE 15 DCI 2016 !

Renault - Megane | стар оглас

2016 / Дизел / 90000 км.
Firmata NEXTCAR uvezuva kvalitetni vozila kupeni od lizing (sistem staro za novo)(leasing) direktno od vodeckite svetski lizing firmi ,Francija .Avtomobilite se od prvi gazdi so proveren kvalitet provereno poteklo 100 % orginal kilomerti servisni dokumenti od ovlasteni dileri.Nieden avtomobil koj go prodavame ne e kupen havarisan ili osteten na bilo koj nacin. Site avtomobili imat izvestaj za sostojbata od vodecki revizorski firmi DEKRA,SGS,MAKADAM !!! VOZILATA MOZE DA SE KUPAT I NA KREDIT !Ex-Lease NEXTCAR tel. 075666111 i 072666000
Детали

RENAULT MEGANE 15 DCI 95 ks

Renault - Megane | стар оглас

2014 / Дизел / 140000 км.
nova
Детали

Продавам РЕНО-Меган II, седан, 90 КС

Renault - Megane | стар оглас

2004 / Бензин / 67000 км.
Возилото е во одлична состојба, без дефекти, купено во Македониаја од ХИТ Ауто во 2004. Возилото е возено малку со поминати 67000км, од иста женска особа, просечно 4500-5000км годишно, претежно дома-работа.
Детали

Renault Megane 1.5 DCI 2009 god.

Renault - Megane | стар оглас

2009 / Дизел / 134000 км.
Se prodava hitno poradi zaminuvanje vo stranstvo Reno Megan 1,5 DCI PRV GAZDA kupeno od reno salon , so FULL oprema, redoven servis so servisna kniska,so realni kilometri moze da proverite slobodno kaj sakate.Cenata Ne e fiksna... Kontakt 070421855 Ljubisha
Детали

Продавам Рено-Меган-седан, мотор 1.4л, бензинец

Renault - Megane | стар оглас

2003 / Бензин / 67000 км.
Произведено во 2003, добро сочувано возило, без дефекти, возено цел период внимателно од женска особа, поминати само 67000км.
Детали

RENAULT MEGANE 15 DCI

Renault - Megane | стар оглас

2014 / Дизел / 99000 км.
nov
Детали

Renault Megane 15dci 90 Facelift -13 NextCar

Renault - Megane | стар оглас

2013 / Дизел / 90000 км.
POIZVEDEN 12 MESEC 2013 GODINA SO 90.000 KM SERVISNA KNISKA OD RENAULT SERVIS BESPREKORNA SE PLATENO DO REGISTRACIJA ! Firmata NEXTCAR uvezuva kvalitetni vozila kupeni od lizing (sistem staro za novo)(leasing) direktno od vodeckite svetski lizing firmi od Germanija,Belgija,Francija, i Holandija .Avtomobilite se od prvi gazdi so proveren kvalitet provereno poteklo 100 % orginal kilomerti servisni dokumenti od ovlasteni dileri.Nieden avtomobil koj go prodavame ne e kupen havarisan ili osteten na bilo koj nacin. Site avtomobili imat izvestaj za sostojbata od vodecki revizorski firmi DEKRA,SGS,MAKADAM !!! VOZILATA MOZE DA SE KUPAT I NA KREDIT ! NextCar info tel. 072666000
Детали

MEGANE 1.5 DCI90 BUSINESS NAVI ECO²NextCar !

Renault - Megane | стар оглас

2013 / Дизел / 80000 км.
Firmata NEXTCAR uvezuva kvalitetni vozila kupeni od lizing (sistem staro za novo)(leasing) direktno od vodeckite svetski lizing firmi od Germanija,Belgija,Francija,Italija .Avtomobilite se od prvi gazdi so proveren kvalitet provereno poteklo 100 % orginal kilomerti servisni dokumenti od ovlasteni dileri.Nieden avtomobil koj go prodavame ne e kupen havarisan ili osteten na bilo koj nacin. Site avtomobili imat izvestaj za sostojbata od vodecki revizorski firmi DEKRA,SGS,MAKADAM !!!
Детали

Renault Megane Expression Energy navi dCi

Renault - Megane | стар оглас

2011 / Дизел / 99000 км.
( realni kilometri 100% ) SERVISNA KNISKA OD OVLASTEN SERVIS !!!!!! MOZETE DA GI PROVERITE KILOMETRITE VO OVLASTEN SERVIS NA RENAULT !!!!!!!!!!!!!!!!!
Детали

Mozno i zamena za pomala

Renault - Megane | стар оглас

2001 / Дизел / 1 км.
Kolata e odlicno socuvana za povekje inf javete se 078363620
Детали

Renault Megane Expression Energy 15 dCi

Renault - Megane | стар оглас

2011 / Дизел / 99000 км.
nov KUPETE PREKU MONEYMAX KREDIT ZA POLOVNI VOZILA 50% UCESTVO 50% KREDIT OD MONEYMAX INFORMIRAJTE SE NA SLEDNIOT LINK https://moneymax.mk/site/page.html?view=news
Детали

Продавам Renault Megane 2, 1.5 dCi, 2006

Renault - Megane | стар оглас

2006 / Дизел / 107000 км.
Продавам Renault Megane 2, 1.5 dCi, 2006, 106 KS, 107.000 км, Регистриран до 15.05.2018, 3999 евра Опрема меѓу др. и: Автоматска клима, Патен комјутер, 6 степен менувач, Renault Card – Централно заклучување, Металик сребрена боја,Темпомат (Cruise Control), Магленки, EURO 5 Еко норма, ALU 205/55 R16, ABS+BAS+EBV, Серво управувач, Радио CD MP3 со команди на управувачот, 8 x Airbag, Елек. ретровизори што се греат во боја на каросерија, Секвенционални ел. стакла напред и назад, Сензори за дожд, Автм. палење на светла и брисачи, Темни спротски тонови на внатрешност (кожа на управувач, менувач и рачна), Средни наслони за раце напред и назад, Нови гуми (од 10/2016), Сервисиран исклучиво во овластен Renault сервис.
Детали

Продавам Renault Megane 2, 1.5 dCi, 2006

Renault - Megane | стар оглас

2006 / Дизел / 107000 км.
106 KS, 107.000 км, Регистриран до 15.05.2018, 4900 евра Опрема меѓу др. и: Автоматска клима, Патен комјутер, 6 степен менувач, Renault Card – Централно заклучување, Металик сребрена боја,Темпомат (Cruise Control), Магленки, EURO 5 Еко норма, ALU 205/55 R16, ABS+BAS+EBV, Радио CD MP3 со команди на управувачот, 8 x Airbag, Елек. ретровизори што се греат во боја на каросерија, Секвенционални ел. стакла напред и назад, Сензори за дожд, Автм. палење на светла и брисачи, Темни спротски тонови на внатрешност (кожа на управувач, менувач и рачна), Средни наслони за раце напред и назад, Нови гуми (од 10/2016), Сервисиран исклучиво во овластен Renault сервис.
Детали