Renault Megane

Продавам Рено-Меган-седан, мотор 1.4л, бензинец

3450 евра
Продавач Зоран
Телефон
077885040
Е-пошта Прати порака до продавачот
Локација Скопје
Поставен стар оглас

Инфо

Година 2003
Гориво Бензин
Километри 67000
Тип на возило Седан
Коњски сили 98 кс
Зафатнина на моторот 1390 цм3
Менувач Мануелен
Еко стандард /

Ново! Информативна пресметка на месечни рати за овој автомобил

0 евра 3450 евра
12 месеци/1 год. 84 месеци/7 год.

Сопствено учество: 0 евра

Месечни рати: 36 месеци

Кредит: 3450 евра

Опис

Произведено во 2003, добро сочувано возило, без дефекти, возено цел период внимателно од женска особа, поминати само 67000км.

Безбедносна опрема

ABS
Серво
Централно заклучување
Airbag(Возач)
Airbag(Совозач)
Airbag(Странични)
Ксенон светла
4х4
ESP / ASR / BCA
Аларм

Друга опрема

Навигација
Борд Компјутер
Клима(обична)
Клима(автоматска)
Сончев кров
Радио
Радио USB

Дополнителни особини

Точен модел (варијанта) Megane II
Мотор 1.4 16V (98 Hp)
Врати 5
Максимална брзина 183 km/h
Од 0 до 100 км/час 12.5 sec
Капацитет на резервоарот 60 l
Година кога почнува производството 2002 year
Година кога запира производството 2009 year
Седишта 5
Минимална зафатнина на багажот 420 l
Максимална зафатнина на багажот 1190 l
Тркала Front wheel drive
Број на брзини (автоматски менувач) -
Број на брзини (мануелен менувач) 5
Предни сопирачки Ventilated discs
Задни сопирачки Disc
Серво волан Electric Steering
Потрошувачка на гориво (градска) 9.1 l/100 km.
Потрошувачка на гориво (економично) - отворено 5.4 l/100 km.
Потрошувачка на гориво (комбинирано) 6.7 l/100 km.
Тежина 1165 kg.
Максимална тежина 1715 kg.
Димензии на пневматици 195/65 R 15

Може да ве интересира

RENO Megan

Renault - Megane | стар оглас

2003 / Бензин / 105000 км.
Reno Megan kupen vo salon vo MKD. Redovno servisiran so servisna kniska Voziloto e registrirano do 03/2018
Детали