Renault Megane

hitno se prodava ...mozno e zamina

1000 евра
Продавач Marijana
Телефон
078363620
Локација Скопје
Поставен стар оглас

Инфо

Година 2001
Гориво Бензин
Километри 0
Тип на возило Хеџбек
Коњски сили 107 кс
Зафатнина на моторот 1598 цм3
Менувач Мануелен
Еко стандард Euro 5

Ново! Информативна пресметка на месечни рати за овој автомобил

0 евра 1000 евра
12 месеци/1 год. 84 месеци/7 год.

Сопствено учество: 0 евра

Месечни рати: 36 месеци

Кредит: 1000 евра

Опис

Безбедносна опрема

ABS
Серво
Централно заклучување
Airbag(Возач)
Airbag(Совозач)
Airbag(Странични)
Ксенон светла
4х4
ESP / ASR / BCA
Аларм

Друга опрема

Навигација
Борд Компјутер
Клима(обична)
Клима(автоматска)
Сончев кров
Радио
Радио USB

Дополнителни особини

Точен модел (варијанта) Megane I (BA)
Мотор 1.6 i 16V (107 Hp)
Врати 5
Максимална брзина 195 (187) km/h
Од 0 до 100 км/час 9.8 (12.3) sec
Капацитет на резервоарот 60 l
Година кога почнува производството 1999 year
Година кога запира производството 2002 year
Седишта 5
Минимална зафатнина на багажот 348 l
Максимална зафатнина на багажот 1210 l
Тркала Front wheel drive
Број на брзини (автоматски менувач) 4
Број на брзини (мануелен менувач) 5
Предни сопирачки Ventilated discs
Задни сопирачки Drum
Серво волан Hydraulic Steering
Потрошувачка на гориво (градска) 9.4 (9.7) l/100 km.
Потрошувачка на гориво (економично) - отворено 5.7 (5.6) l/100 km.
Тежина 1095 kg.
Максимална тежина 1600 kg.
Димензии на пневматици 185/60 R15

Може да ве интересира

Mozno i zamena za pomala

Renault - Megane | стар оглас

2001 / Дизел / 1 км.
Kolata e odlicno socuvana za povekje inf javete se 078363620
Детали