Продавам Renault Megane 2, 1.5 dCi, 2006

2017/46/Renault_Megane_1.jpg

Детали

Renault-Megane

ново! Дознајте се за Renault-Megane (Википедиа)
Тип на оглас: Се продава
Цена: 4900 €
Година: 2006
Километри: Околу 107000 км.
Гориво: Дизел
Моќност: 106 КС
Зафатнина: 1500 Цм³
Тип на возило: Хеџбек
Обновен: застарен оглас
Посетен: 118 пати

Контакт

Име: Мишо
Град: Скопје
Телефон: 075333300
Доколку добиете погрешен број или доколку телефонскиот број е нецелосен, ве молиме пријавете на линкот Пријави

Прати порака Потврдена е-пошта

Опис

106 KS, 107.000 км, Регистриран до 15.05.2018, 4900 евра Опрема меѓу др. и: Автоматска клима, Патен комјутер, 6 степен менувач, Renault Card – Централно заклучување, Металик сребрена боја,Темпомат (Cruise Control), Магленки, EURO 5 Еко норма, ALU 205/55 R16, ABS+BAS+EBV, Радио CD MP3 со команди на управувачот, 8 x Airbag, Елек. ретровизори што се греат во боја на каросерија, Секвенционални ел. стакла напред и назад, Сензори за дожд, Автм. палење на светла и брисачи, Темни спротски тонови на внатрешност (кожа на управувач, менувач и рачна), Средни наслони за раце напред и назад, Нови гуми (од 10/2016), Сервисиран исклучиво во овластен Renault сервис.

Дополнителни технички карактеристики

 • Клима
 • Климатроник
 • ABS
 • Серво
 • Централно
 • Централно (далечинско)
 • Airbag(Возач)
 • Airbag(Совозач)
 • Airbag(Странични)
 • 2(3) врати
 • 4(5) врати
 • Електрични Прозори (напред)
 • Електрични Прозори (назад)
 • Електрика на ретровизори
 • Греачи на ретровизори
 • Греачи на седишта
 • ESP / ASR / BCA
 • радио ЦД
 • Контроли на волан
 • Аларм
 • 4x4
 • Ксенонски светла
 • Алуминиумски фелни
 • Металик боја
 • Сончев кров
 • Подесување волан по длабочина
 • Подесување волан по висина
 • Автопилот
 • Борд компјутер
 • Паркинг сензори
 • Навигација
 • ТАКСИ Возена

Опции

Слични според модел и година

Renault - Megane
2006 год. | пред >1 час 3999 €
Renault - Megane
2006 год. | пред >1 час 5000 €
Renault - Megane
2006 год. | пред >1 час 3045 €

Слични според цена

Citroen - C4 Grand Picasso
2008 год. | пред >1 час 4980 €
Volkswagen - Touran
2006 год. | пред >1 час 4999 €
Fiat - Sedici
2008 год. | пред >1 час 4850 €
Opel - Corsa
2010 год. | пред >1 час 4999 €
Peugeot - 407
2008 год. | пред >1 час 4780 €
Opel - Zafira
2006 год. | пред >1 час 4900 €