Renault Megane

Povolno Reno Megan silver

5000 евра

Опис

Prv sopstvenik,ocuvana,odrzuvana,gumi novi(2015),registrirana do april 2018

Безбедносна опрема

ABS
Серво
Централно заклучување
Airbag(Возач)
Airbag(Совозач)
Airbag(Странични)
Ксенон светла
4х4
ESP / ASR / BCA
Аларм

Друга опрема

Навигација
Борд Компјутер
Клима(обична)
Клима(автоматска)
Сончев кров
Радио
Радио USB

Renault Megane

Инфо

Година 2002
Гориво Бензин
Километри 40000
Тип на возило Хеџбек
Коњски сили 70
Зафатнина на моторот 1390
Менувач /
Еко стандард /

Контакт

Продавач Vesna
Телефон
070200019
Е-пошта Прати порака до продавачот
Локација Скопје
Поставен стар оглас

Може да ве интересира

Renault Megane

Renault - Megane | пред 5 дена

2003 / Бензин / 67908 км.
Прва регистрација: 01.12.2003 Регистрација: Дипломатски – не е регистрирана во 2020 Боја: Зелена металик Гуми: 195/65 R15 Други карактеристики: челични фелни, електрични прозорци - напред, радио и CD, клима, 5 брзини, 5 седишта, светла за магла, резервно тркало со стандардна големина. Возилото може да се погледне на 26 февруари 2020 година, помеѓу 10:00-12:00 часот, пред Амбасадата на Романија во Скопје, ул. Рајко Жинзифов бр.42, 1000 Скопје Возилото се продава на база „видено-купено”, па согласно тоа Амбасадата на Романија не одговара за било каков дефект откако возилото ќе биде продадено. Не е дозволено пробно возење. Возилото е купено ново од страна на Амбасадата на Романија, користено е како дипломатски возило. Веќе две години е во возниот парк вон употреба и треба да се сервисира и да се замени акумулаторот. Јавното наддавање ќе се одржи на: 2 март 2020 година, во 14.00 часот во просториите на Амбасадата на Романија во Скопје, ул. Рајко Жинзифов бр.42, 1000 Скопје. Поединци и/или правни лица можат да се регистрираат за јавното наддавање, врз основа на лична карта, соодветно тековна состојба од централниот регистар. Пријавувањето за јавното наддавање ќе се врши во просториите на Амбасадата до 27 февруари 2020 година, дo 16.00 часот, со плаќање на такса за учество од 20 евра. Неприсуството по пријавувањето на јавното наддавање резултира со губење на средствата од таксата за учество. На оние кои ќе учествуваат на јавното наддавање, но нема да го добијат, ќе им бидат вратени средствата од таксата за учество. Победникот на јавното наддавање ќе потпише купопродажен договор и во целост ќе ја плати целосната добитна цена на возилото во рок од 10 дена од денот на јавното наддавање. Трошоците поврзани со правните формалности за пренесување на сопственоста (вклучително и трошоците за договорот за купопродажба) се на сметка на купувачот. Законските регулативи што важат во Република Северна Македонија исклучуваат плаќање на данок и давачки за ова возило. Информации за возилото можете да добиете на телефон: + 389 2 3228055, + 389 78 599 861 – Г. Драган Серафимовски – Дика.
Детали

Продавам РЕНО-Меган II, седан, 90 КС

Renault - Megane | стар оглас

2004 / Бензин / 67000 км.
Возилото е во одлична состојба, без дефекти, купено во Македониаја од ХИТ Ауто во 2004. Возилото е возено малку со поминати 67000км, од иста женска особа, просечно 4500-5000км годишно, претежно дома-работа.
Детали

Продавам Рено-Меган-седан, мотор 1.4л, бензинец

Renault - Megane | стар оглас

2003 / Бензин / 67000 км.
Произведено во 2003, добро сочувано возило, без дефекти, возено цел период внимателно од женска особа, поминати само 67000км.
Детали

Mozno i zamena za pomala

Renault - Megane | стар оглас

2001 / Дизел / 1 км.
Kolata e odlicno socuvana za povekje inf javete se 078363620
Детали

RENO Megan

Renault - Megane | стар оглас

2003 / Бензин / 105000 км.
Reno Megan kupen vo salon vo MKD. Redovno servisiran so servisna kniska Voziloto e registrirano do 03/2018
Детали