Renault Megane

Mozno i zamena za pomala

По договор

Опис

Kolata e odlicno socuvana za povekje inf javete se 078363620

Renault Megane

Година 2001
Гориво Дизел
Километри 1
Тип на возило Комбе
Коњски сили 102
Зафатнина на моторот 1870
Менувач Мануелен
Еко стандард Euro 2
Продавач srecko
Локација Скопје
Поставен пред 22 дена

Безбедносна опрема

ABS Не
Серво Не
Централно заклучување Да
Airbag(Возач) Не
Airbag(Совозач) Не
Airbag(Странични) Не
Ксенон светла Не
4х4 Не
ESP / ASR / BCA Не
Аларм Не

Друга опрема

Навигација Не
Борд Компјутер Не
Клима(обична) Да
Клима(автоматска) Не
Сончев кров Да
Радио Да
Радио USB Не

Дополнителни особини

Точен модел (варијанта) Megane I Grandtour (KA)
Мотор 1.9 dCi (102 Hp)
Врати 5
Максимална брзина 185 km/h
Од 0 до 100 км/час 12 sec
Капацитет на резервоарот 60 l
Година кога почнува производството 2000 year
Година кога запира производството 2002 year
Седишта 5
Минимална зафатнина на багажот 485 l
Максимална зафатнина на багажот 1285 l
Мотор на моделот F9Q
Тркала Front wheel drive
Број на брзини (автоматски менувач) -
Број на брзини (мануелен менувач) 5
Предни сопирачки Ventilated discs
Задни сопирачки Disc
Серво волан Hydraulic Steering
Потрошувачка на гориво (градска) 7.1 l/100 km.
Потрошувачка на гориво (економично) - урбана средина 4.4 l/100 km.
Потрошувачка на гориво (комбинирано) 5.4 l/100 km.
Емисија на издувни гасови Euro II
Максимална тежина 1210 kg.
Макс. тежина 1745 kg.
Димензии на пневматици 185/60 R15
Големина на тркала 4x100 6.5XR15

Може да ве интересира

Povolno Reno Megan silver

Renault - Megane | стар оглас

2002 / Бензин / 40000 км.
Prv sopstvenik,ocuvana,odrzuvana,gumi novi(2015),registrirana do april 2018
Детали

RENO Megan

Renault - Megane | стар оглас

2003 / Бензин / 105000 км.
Reno Megan kupen vo salon vo MKD. Redovno servisiran so servisna kniska Voziloto e registrirano do 03/2018
Детали