Opel Corsa

Opel Corsa 1.3 cdti

2700 евра
Продавач Димче
Телефон
075633662
Е-пошта Прати порака до продавачот
Локација Скопје
Поставен стар оглас

Инфо

Година 2005
Гориво Дизел
Километри 214000
Тип на возило Хеџбек
Коњски сили 70 кс
Зафатнина на моторот 1248 цм3
Менувач Мануелен
Еко стандард /

Ново! Информативна пресметка на месечни рати за овој автомобил

0 евра 2700 евра
12 месеци/1 год. 84 месеци/7 год.

Сопствено учество: 0 евра

Месечни рати: 36 месеци

Кредит: 2700 евра

Опис

Се продава Opel Corsa 1.3 cdti (новиот мотор со ланче) во одлична состојба - Поради купување на ново возило. Купена лично од Келн во 2014та година, произведена за Германскиот пазар. Многу мали трошоци за одржување/сервисирање. Потрошувачка 4.0 - 4.5l.

Безбедносна опрема

ABS
Серво
Централно заклучување
Airbag(Возач)
Airbag(Совозач)
Airbag(Странични)
Ксенон светла
4х4
ESP / ASR / BCA
Аларм

Друга опрема

Навигација
Борд Компјутер
Клима(обична)
Клима(автоматска)
Сончев кров
Радио
Радио USB

Дополнителни особини

Точен модел (варијанта) Corsa C
Мотор 1.3 CDTI (70 Hp)
Врати 3/5
Максимална брзина 165 (165) km/h
Од 0 до 100 км/час 14.5 (16) sec
Капацитет на резервоарот 44 l
Година кога почнува производството 2004 year
Година кога запира производството 2006 year
Седишта 5
Минимална зафатнина на багажот 260 l
Максимална зафатнина на багажот 1060 l
Мотор на моделот Z13DT
Тркала Front wheel drive
Број на брзини (автоматски менувач) 5
Број на брзини (мануелен менувач) 5
Предни сопирачки Disc
Задни сопирачки Drum
Серво волан Electric Steering
Потрошувачка на гориво (градска) 5.7 (5.5) l/100 km.
Потрошувачка на гориво (економично) - отворено 3.8 (3.7) l/100 km.
Потрошувачка на гориво (комбинирано) 4.5 (4.4) l/100 km.
Тежина 1035 kg.
Максимална тежина 1520 kg.
Димензии на пневматици 175/65 R14
Големина на тркала 5.5J X 14

Може да ве интересира

OPEL CORSA 1.3 CDTI SPORT EDTION ODLICNA-05

Opel - Corsa | стар оглас

2005 / Дизел / 132000 км.
FUL OPREMA ODLICNO SOCUVANA
Детали

Prodavam opel corsa

Opel - Corsa | стар оглас

2005 / Бензин /LPG / 135000 км.
Prodavam opel corsa 1.0 osnoven model 2005g so atestiran plinski ured registrirana pred eden mesec so pominati 135000km
Детали