Opel Corsa

Prodavam opel corsa

1950 евра
Продавач Dejan
Телефон
078272399
Е-пошта Прати порака до продавачот
Локација Скопје
Поставен стар оглас

Инфо

Година 2005
Гориво Бензин /LPG
Километри 135000
Тип на возило Седан
Коњски сили 50 кс
Зафатнина на моторот 1000 цм3
Менувач /
Еко стандард /

Ново! Информативна пресметка на месечни рати за овој автомобил

0 евра 1950 евра
12 месеци/1 год. 84 месеци/7 год.

Сопствено учество: 0 евра

Месечни рати: 36 месеци

Кредит: 1950 евра

Опис

Prodavam opel corsa 1.0 osnoven model 2005g so atestiran plinski ured registrirana pred eden mesec so pominati 135000km

Безбедносна опрема

ABS
Серво
Централно заклучување
Airbag(Возач)
Airbag(Совозач)
Airbag(Странични)
Ксенон светла
4х4
ESP / ASR / BCA
Аларм

Друга опрема

Навигација
Борд Компјутер
Клима(обична)
Клима(автоматска)
Сончев кров
Радио
Радио USB

Може да ве интересира

Opel Corsa 1.3 cdti

Opel - Corsa | стар оглас

2005 / Дизел / 214000 км.
Се продава Opel Corsa 1.3 cdti (новиот мотор со ланче) во одлична состојба - Поради купување на ново возило. Купена лично од Келн во 2014та година, произведена за Германскиот пазар. Многу мали трошоци за одржување/сервисирање. Потрошувачка 4.0 - 4.5l.
Детали

OPEL CORSA 1.3 CDTI SPORT EDTION ODLICNA-05

Opel - Corsa | стар оглас

2005 / Дизел / 132000 км.
FUL OPREMA ODLICNO SOCUVANA
Детали