Opel Corsa

OPEL CORSA 1.3 CDTI SPORT EDTION ODLICNA-05

По договор
Продавач dejan serafimov
Телефон
071456111
Локација Скопје
Поставен стар оглас
Страна на продавачот

Инфо

Година 2005
Гориво Дизел
Километри 132000
Тип на возило Седан
Коњски сили 75 кс
Зафатнина на моторот 1300 цм3
Менувач /
Еко стандард /

Опис

FUL OPREMA ODLICNO SOCUVANA

Безбедносна опрема

ABS
Серво
Централно заклучување
Airbag(Возач)
Airbag(Совозач)
Airbag(Странични)
Ксенон светла
4х4
ESP / ASR / BCA
Аларм

Друга опрема

Навигација
Борд Компјутер
Клима(обична)
Клима(автоматска)
Сончев кров
Радио
Радио USB

110

Може да ве интересира

Opel Corsa 1.3 cdti

Opel - Corsa | стар оглас

2005 / Дизел / 214000 км.
Се продава Opel Corsa 1.3 cdti (новиот мотор со ланче) во одлична состојба - Поради купување на ново возило. Купена лично од Келн во 2014та година, произведена за Германскиот пазар. Многу мали трошоци за одржување/сервисирање. Потрошувачка 4.0 - 4.5l.
Детали

Prodavam opel corsa

Opel - Corsa | стар оглас

2005 / Бензин /LPG / 135000 км.
Prodavam opel corsa 1.0 osnoven model 2005g so atestiran plinski ured registrirana pred eden mesec so pominati 135000km
Детали