Peugeot 407

Peugeot 407 2.0 HDI

4800 евра

Опис

Avtomobilot e registriran do oktomvri 2019 godina.

Безбедносна опрема

ABS
Серво
Централно заклучување
Airbag(Возач)
Airbag(Совозач)
Airbag(Странични)
Ксенон светла
4х4
ESP / ASR / BCA
Аларм

Друга опрема

Навигација
Борд Компјутер
Клима(обична)
Клима(автоматска)
Сончев кров
Радио
Радио USB

Дополнителни особини

Точен модел (варијанта) 407
Мотор 2.0 HDi (136 Hp)
Врати 4
Максимална брзина 208 km/h
Од 0 до 100 км/час 10.4 sec
Капацитет на резервоарот 66 l
Година кога почнува производството 2004 year
Година кога запира производството 2010 year
Тркала Front wheel drive
Потрошувачка на гориво (градска) 7.3 l/100 km.
Потрошувачка на гориво (економично) - отворено 4.9 l/100 km.
Потрошувачка на гориво (комбинирано) 5.4 l/100 km.
Емисија на издувни гасови EURO IV/V
Тежина 1540 kg.
Максимална тежина 1740 kg.
Димензии на пневматици 215/55 R17
Големина на тркала R17

Peugeot 407

Инфо

Година 2004
Гориво Дизел
Километри 201000
Тип на возило Седан
Коњски сили 136
Зафатнина на моторот 2000
Менувач Мануелен
Еко стандард Euro 4/5

Контакт

Продавач Jovan
Телефон
071350130
Е-пошта Прати порака до продавачот
Локација Скопје
Поставен стар оглас

Може да ве интересира

Peugeot 407

Peugeot - 407 | пред 10 дена

2005 / Бензин / 96891 км.
Прва регистрација: 22.12.2005 Регистрација: Дипломатски – не е регистрирана во 2020 Боја: Зелена металик Гуми: 205/60 R16 Други карактеристики: алуминиумски фелни, електрични прозорци - напред, електрични ретровизори, радио и CD, клима, 5 брзини, 5 седишта, светла за магла, резервно тркало со стандардна големина. Возилото може да се погледне на 26 февруари 2020 година, помеѓу 10:00-12:00 часот, пред Амбасадата на Романија во Скопје, ул. Рајко Жинзифов бр.42, 1000 Скопје Возилото се продава на база „видено-купено”, па согласно тоа Амбасадата на Романија не одговара за било каков дефект откако возилото ќе биде продадено. Не е дозволено пробно возење. Возилото е купено ново од страна на Амбасадата на Романија, и моментално е во добра возна состојба, и е користено како административно дипломатско возило. Јавното наддавање ќе се одржи на: 2 март 2020 година, во 14.00 часот во просториите на Амбасадата на Романија во Скопје, ул. Рајко Жинзифов бр.42, 1000 Скопје. Поединци и/или правни лица можат да се регистрираат за јавното наддавање, врз основа на лична карта, соодветно тековна состојба од централниот регистар. Пријавувањето за јавното наддавање ќе се врши во просториите на Амбасадата до 27 февруари 2020 година, дo 16.00 часот, со плаќање на такса за учество од 20 евра. Неприсуството по пријавувањето на јавното наддавање резултира со губење на средствата од таксата за учество. На оние кои ќе учествуваат на јавното наддавање, но нема да го добијат, ќе им бидат вратени средствата од таксата за учество. Победникот на јавното наддавање ќе потпише купопродажен договор и во целост ќе ја плати целосната добитна цена на возилото во рок од 10 дена од денот на јавното наддавање. Трошоците поврзани со правните формалности за пренесување на сопственоста (вклучително и трошоците за договорот за купопродажба) се на сметка на купувачот. Законските регулативи што важат во Република Северна Македонија исклучуваат плаќање на данок и давачки за ова возило. Информации за возилото можете да добиете на телефон: + 389 2 3228055, + 389 78 599 861 – Г. Драган Серафимовски – Дика.
Детали

Peugeot 407 2.0 HDI 2005 GOD EFTINO!!! ITNO!!!

Peugeot - 407 | стар оглас

2005 / Дизел / 186000 км.
SE PRODAVA PORADI ZAMINUVANJE VO STRANSTVO!! REGISTRIRANO DO AVGUST 2020 GOD. SO ZELEN KARTON. NE DVOUMETE SE DA ME KONTAKTIRATE!! TEL: 076 614 011 RADE
Детали

Peugeot 407 2.0 HDI

Peugeot - 407 | стар оглас

2005 / Дизел / 174000 км.
Kompletno servisirana, 4 novi zimski gumi + letni. Vo odlicna sostojba.
Детали