Peugeot 407

Peugeot 407 2.0 HDI

По договор

Опис

Kompletno servisirana, 4 novi zimski gumi + letni.
Vo odlicna sostojba.

Безбедносна опрема

ABS
Серво
Централно заклучување
Airbag(Возач)
Airbag(Совозач)
Airbag(Странични)
Ксенон светла
4х4
ESP / ASR / BCA
Аларм

Друга опрема

Навигација
Борд Компјутер
Клима(обична)
Клима(автоматска)
Сончев кров
Радио
Радио USB

Дополнителни особини

Точен модел (варијанта) 407
Мотор 2.0 HDi (136 Hp)
Врати 4
Максимална брзина 208 km/h
Од 0 до 100 км/час 10.4 sec
Капацитет на резервоарот 66 l
Година кога почнува производството 2004 year
Година кога запира производството 2010 year
Тркала Front wheel drive
Потрошувачка на гориво (градска) 7.3 l/100 km.
Потрошувачка на гориво (економично) - отворено 4.9 l/100 km.
Потрошувачка на гориво (комбинирано) 5.4 l/100 km.
Емисија на издувни гасови EURO IV/V
Тежина 1540 kg.
Максимална тежина 1740 kg.
Димензии на пневматици 215/55 R17
Големина на тркала R17

Peugeot 407

Инфо

Година 2005
Гориво Дизел
Километри 174000
Тип на возило Седан
Коњски сили 136
Зафатнина на моторот 1997
Менувач Автоматски
Еко стандард Euro 4/5

Контакт

Продавач Dimche
Телефон
072/276-986
Е-пошта Прати порака до продавачот
Локација Скопје
Поставен стар оглас

Може да ве интересира

Peugeot 407 2.0 HDI

Peugeot - 407 | стар оглас

2004 / Дизел / 201000 км.
Avtomobilot e registriran do oktomvri 2019 godina.
Детали

PEUGEOT 407 1.6 HDI TOP SOSTOJBA AVTO MIRO

Peugeot - 407 | стар оглас

2006 / Дизел / 140000 км.
PEUGEOT 407 1.6 HDI 110KS. FUL OPREMEN AVTOMOBIL SO TEMPOMAT NAVVIGACIJA AVTOMATSKA KLIMA I DR. AVTOMOBILOT E VO BESPREKORNA SOSTOJBA NAPRAVEN E GOLEM SERVIS SET REBRAST KAIS SO VODNA PUMPA NAPRAVEN E MAL SERVIS PRED 1000 KILOMETRI REGISTRIRAN SO ZELEN KARTON DO CELA GODINA .
Детали

PEUGEOT 407 2.0 HDI 100KW 2007G EXTRA 076-500-358

Peugeot - 407 | стар оглас

2007 / Дизел / 200000 км.
SE PRODAVA PEUGEOT 407 HDI 2007G VO EXTRA SOSTOJBA REG. DO 28.08.2018 NAPRAVEN KONPLETEN SERVIS PRED 3000KM DOBRI GUMI PO KOLATA NEMA DRUGI VLOZUVANJA PODETALNI INFO.076-500-358
Детали