Peugeot 407

Avstriska kola

4500 евра
Продавач Dani
Телефон
070741884
Е-пошта Прати порака до продавачот
Локација Скопје
Поставен пред 7 дена

Инфо

Година 2006
Гориво Дизел
Километри 142000
Тип на возило Седан
Коњски сили 109 кс
Зафатнина на моторот 1560 цм3
Менувач Мануелен
Еко стандард Euro 4

Ново! Информативна пресметка на месечни рати за овој автомобил

0 евра 4500 евра
12 месеци/1 год. 84 месеци/7 год.

Сопствено учество: 0 евра

Месечни рати: 36 месеци

Кредит: 4500 евра

Опис

Doneseno od avstrija pred 5 dena so kamion, mozete da proverete i za kilokilometrite i za se kaj sakate vie. So servisna kniska, 8 gumi so bandazi od michelin. Top auto

Безбедносна опрема

ABS
Серво
Централно заклучување
Airbag(Возач)
Airbag(Совозач)
Airbag(Странични)
Ксенон светла
4х4
ESP / ASR / BCA
Аларм

Друга опрема

Навигација
Борд Компјутер
Клима(обична)
Клима(автоматска)
Сончев кров
Радио
Радио USB

Дополнителни особини

Точен модел (варијанта) 407
Мотор 1.6 HDi (109 Hp)
Врати 4
Максимална брзина 192 km/h
Од 0 до 100 км/час 13.1 sec
Капацитет на резервоарот 66 l
Година кога почнува производството 2004 year
Седишта 5
Минимална зафатнина на багажот 407 l
Тркала Front wheel drive
Број на брзини (автоматски менувач) -
Број на брзини (мануелен менувач) 5
Предни сопирачки Ventilated discs
Задни сопирачки Disc
Потрошувачка на гориво (градска) 7.1 l/100 km.
Потрошувачка на гориво (економично) - отворено 4.6 l/100 km.
Тежина 1440 kg.
Максимална тежина 2020 kg.
Димензии на пневматици 205/60 R16
Големина на тркала 6.5 X 16

Може да ве интересира

Peugeot 407 2.2 HDI - CARINETO

Peugeot - 407 | стар оглас

2008 / Дизел / 250000 км.
Колата е царинета со платени сите давачки до регистрација , одјавена е од Бугарија. Може да се префрли во еден ден Се продава Peugeot 407 SW 2.2 HDI BI-TURBO 170 KS колата е редовно сервисирана со квалитетни резервни делови последен сервис направен пред 6000 км поминати 260000 км Во моја сопстеност 3 години прва регистрација 2008 год ЕУРО 4 Фул опрема за моделот -двозонска клима -follow Me Home -17 бандажи со летни гуми -седишта пола кожа/пола штоф - Панорамски покрив -Паркинг сензори -темпомат -абс/есп -AUX in - Навигација (со најновите мапи за источна европа) - електрично подесиви седишта -10 airbags
Детали

Peugeot 407 2.0 HDI 2005 GOD EFTINO!!! ITNO!!!

Peugeot - 407 | стар оглас

2005 / Дизел / 186000 км.
SE PRODAVA PORADI ZAMINUVANJE VO STRANSTVO!! REGISTRIRANO DO AVGUST 2020 GOD. SO ZELEN KARTON. NE DVOUMETE SE DA ME KONTAKTIRATE!! TEL: 076 614 011 RADE
Детали

Peugeot 407 2.0 HDI

Peugeot - 407 | стар оглас

2005 / Дизел / 174000 км.
Kompletno servisirana, 4 novi zimski gumi + letni. Vo odlicna sostojba.
Детали

Peugeot 407 2.0 HDI

Peugeot - 407 | стар оглас

2004 / Дизел / 201000 км.
Avtomobilot e registriran do oktomvri 2019 godina.
Детали

PEUGEOT 407 2.0 HDI 100KW 2007G EXTRA 076-500-358

Peugeot - 407 | стар оглас

2007 / Дизел / 200000 км.
SE PRODAVA PEUGEOT 407 HDI 2007G VO EXTRA SOSTOJBA REG. DO 28.08.2018 NAPRAVEN KONPLETEN SERVIS PRED 3000KM DOBRI GUMI PO KOLATA NEMA DRUGI VLOZUVANJA PODETALNI INFO.076-500-358
Детали