Безбедносна опрема

Друга опрема

Приказ на 36 возила

Марка - Citroen
Доколку сакате, можете да ги следите новите огласи од ова пребарување на вашата е-пошта. Види како

Доколку сакате, можете да ги следите новите огласи од ова пребарување на вашата е-пошта.

Ако се согласувате да ви испратиме известувања за нови огласи на вашата е-пошта кликнете на копчето "Потврди"


C4 Business e-HDi 110 BMP6 Airdream

Citroen - C4 | пред 5 дена

2014 / Дизел / 99000 км.
Firmata NEXTCAR uvezuva kvalitetni vozila kupeni direktno od Francija, Avtomobilite se od prvi gazdi so proveren kvalitet provereno poteklo 100 % orginal kilomerti servisni dokumenti od ovlasteni dileri.Nieden avtomobil koj go prodavame ne e kupen havarisan ili osteten na bilo koj nacin. Site avtomobili imat izvestaj za sostojbata od vodecki revizorski firmi DEKRA,SGS,MAKADAM
Детали

CITROEN C5 - 2006- 2.0 HDI - AVTO ALEX VELES

Citroen - C5 | пред 6 дена

2006 / Дизел / 175000 км.
CITROEN C5 2.0HDI 2006god 100kw/136ks so pominati 175 000km *OD OPREMA POSEDUVA: - KLIMATRONIK DVO ZONSKI - ABS - ESP - 8 X AIRBAG - BORD KOMPJUTER - ELEKTRIKA NA PROZORI - ELEKTRIKA NA RETROVIZORI - FABRICKO RADIO CD I MP3 - KOMANDI NA VOLAN - PODESUVACKI VOLAN PO VISINA I DLABOCINA - ALUMINIUMSKI BANDAZI 16ki - SENZOR ZA DOZD - TEMPOMAT - NASLONI ZA RACE * MOZNOST ZA AVTOMOBILSKI KREDIT NA LICE MESTO * * VOZILOTO E UVEZENO OD SLOVENIJA SITE DAVACKI PLATENI DO REGISTRACIJA ,(CARINA,TIF I HOMOLOGACIJA,PREVOD NA DOKUMENTITE). INFO> 070 354 113 / 078 550 642 TOŠE ili na nasata web stranica www.avtoalex.mk *VOZILA PO NARAČKA OD NAŠI SLOVENSKI FIRMI: www.avtoalex.si - www.avtokompas.si 0038941774435 - ALEX
Детали

CITROEN C3 HDI

Citroen - C3 | пред 10 дена

2014 / Дизел / 80000 км.
nov
Детали

CITROEN C3 14 HDI 2014GOD NAVI

Citroen - C3 | пред 12 дена

2014 / Дизел / 97000 км.
SE PLATENO DO REGISTRACIJA SERVISNA KNISKA
Детали

CITROEN C3 14 BLUEHDI LED EDITION E

Citroen - C3 | пред 29 дена

2014 / Дизел / 80000 км.
Firmata NEXTCAR uvezuva kvalitetni vozila kupeni direktno od Francija, Avtomobilite se od prvi gazdi so proveren kvalitet provereno poteklo 100 % orginal kilomerti servisni dokumenti od ovlasteni dileri.Nieden avtomobil koj go prodavame ne e kupen havarisan ili osteten na bilo koj nacin. Site avtomobili imat izvestaj za sostojbata od vodecki revizorski firmi DEKRA,SGS,MAKADAM
Детали

CITROEN C4 16 HDI NAVI EDITION

Citroen - C4 | пред 2 месеци

2014 / Дизел / 70000 км.
Firmata NEXTCAR uvezuva kvalitetni vozila kupeni direktno od Francija, Avtomobilite se od prvi gazdi so proveren kvalitet provereno poteklo 100 % orginal kilomerti servisni dokumenti od ovlasteni dileri.Nieden avtomobil koj go prodavame ne e kupen havarisan ili osteten na bilo koj nacin. Site avtomobili imat izvestaj za sostojbata od vodecki revizorski firmi DEKRA,SGS,MAKADAM
Детали

Citroen C5 2.0 HDI - 2009 g.- Euro 5 - Perfekten

Citroen - C5 | пред 2 месеци

2009 / Дизел / 180000 км.
Продавам Citroen C5 2.0 дизел, Евро 5 стандард,140 кс. прозизведен 2009 година, со многу додатна опрема.. - ЕКСТРА АВТОМОБИЛ, КАКО НОВ со одлични перформанси, за многу поволна цена ! Колата е многу сочувана, и каросериски и внатрешно, моторот работи перфектно, многу е тивок, има голема влечна и стартна моќност и е многу економичен во поглед на потрошувачка на гориво, накратко кажано уживање е да се патува со ваков автомобил.. Како што опишав автомобилот поседува и многу додатна опрема, од која ќе набројам само некои поединости.. - Сензори за паркирање и напред и од задната страна, - сензори за дожд, - команди на волан, - климактроник, - електрика на прозори и ретровизори, - алуминиумски бандажи.. - абс - аирбег - серво - и мн. др. Кога вртите волан навечер во лево или десно се палат странични светла во зависност на која страна го вртите воланот и додатно ги осветлува аглите при движење, има одлично озвучување и уште многу додатна опрема од која се функционира одлично, без никакви проблеми Платени се сите давачки до регистрација (царински процедури, данок и сл.) и комплетирани се сите документи со преводи, нотарски заверки и.т.н. На купувачот останува само да ја регистрира и да вози (За ваша информација овој автомобил нов чини 22.980 евра) - еве ги и другите официјални цени споредбено по јачина на мотор и сл Citroen C5 1.6 112KS HDi 20.980 € Citroen C5 2.0 140KS HDi 22.980 € Citroen C5 2.0 163KS HDi 25.580 € Citroen C5 2.0 163KS HDi Auto 28.480 € ВИ НУДАМ СУПЕР АВТОМОБИЛ ПО СУПЕР НИСКА ЦЕНА ! ИСКОРИСТЕТЕ ЈА ПРИЛИКАТА ДОДЕКА ТРАЕ ! Телефон за контакт - 078-712-155
Детали

Citroen Xsara 1.4 Benzin Plin, Prv sopstvenik

Citroen - Xsara | стар оглас

2000 / Бензин /LPG / 121000 км.
Prodavam Citroen Xsara 1.4 Benzin so vgraden plinski ured so atest, prv gazda, kupena vo Cilaz , 2000ta godina, so pominati 120.000km, redovno servisirana vo odlicna sostojba i registrirana do 04/2020.
Детали

Citroen Xsara 1.4 benzin plin

Citroen - Xsara | стар оглас

1998 / Бензин /LPG / 170000 км.
Citroen Xsara 1.4 benzin so atestiran plin 1998 godina 55 kw registrirano do 8 mesec
Детали

СЕ ПРОДАВА АВТОМОБИЛ

Citroen - C4 | стар оглас

2005 / Дизел / 170000 км.
Citroen C4 EXCLUSIVE - фелни - сензори за дожд - електроника на прозори - електроника на ретровизори
Детали

SE PRODAVA Citroen C4

Citroen - C4 | стар оглас

2007 / Бензин /LPG / 0 км.
Se prodava CITROEN C4, 1.4i-65KW od 2007 godina kupen vo Avto nova prv sopstvenik so vgraden plinski ured vo 2017 godina redovno servisiran i vo dobra sostojba Kontakt tel.076 338833 NAPOMENA; Cenata ne e fiksna
Детали

CITROEN BERLINGO 1.6 HDI 90KS ?PRV SOPSTVENIK?

Citroen - Berlingo | стар оглас

2010 / Дизел / 67000 км.
CITROEN BERLINGO **2010** 1.6 HDI 90KS ORIGINAL ***67 000km*** ??? PRV SOPSTVENIK ??? KUPENA OD CITROEN MAKEDONIJA I REDOVNO SERVISIRANA VO OVLASTENIOT SERVIS NA CITROEN. 4 NOVI ZIMSKI GUMI. REGISTRIRANA DO 09.2019g. CENA 7.500 €. INFO SAMO NA: 070/306 622 Tiho
Детали

CITROEN C3 14 HDI 2014GOD.

Citroen - C3 | стар оглас

2014 / Дизел / 90000 км.
( realni kilometri 100% ) SERVISNA KNISKA OD OVLASTEN SERVIS !!!!!! MOZETE DA GI PROVERITE KILOMETRITE VO OVLASTEN SERVIS
Детали

Citroen berlingo

Citroen - Berlingo | стар оглас

2006 / Дизел / 145000 км.
Prodavam citroen berlingo 2006god so 145.000km pominata
Детали

CITROEN C3 14 HDI

Citroen - C3 | стар оглас

2013 / Дизел / 99000 км.
registirana cela godina
Детали

CITROEN C4 1.6HDI EXCLUSIVE -07 PERFEKTNA AVTONIKI

Citroen - C4 | стар оглас

2007 / Дизел / 120000 км.
C4 1.6 HDI KLIMATRONIK FULL KAKO NOV BEZ NIKAKVI UDARI ILI PREFARBANI DELOVI OPREMA: -KLIMATRONIK RABOTI -6 BRZINI -ALU .BANDASI FAB. 205.55.17. -4 NOVI M+S GUMI -SPORTSKI SEDISTA.GREACI -KOZEN MULTIFUNKCIONALEN VOLAN -PATEN KOMJUTER.ELFAR.EL.PROZORI.EL.RETROVIZOR SENZORI ZA PARKING.ZA DOZD.ZA AV.PAL. SVETLO. SENZ. ZA GUMI SITE 4 -AVTOMATSKA KLIMA KLIMATRONIK -RADIO CD SO GOLEM KOLOR EKRAN -TEMPOMAT -ELEKTRIKA NA SITE STAKLA -TONIRANI STAKLA - SIVA METALIK -CENTRALNO ZAKLUCUVANJE SO DVA FAB.KLUCA -ALARM -IMOBILIZATOR -ABS/ASR/ESP BRZ METAK
Детали

SE PRODAVA CITROEN C4 GRAND PICCASSO 2.0 HDI 2009

Citroen - C4 | стар оглас

2009 / Дизел / 220000 км.
Se prodava CITROEN C4 GRAND PICCASSO 2.0 HDI 2009god.so 220.000km pominati. Voziloto e vo odlicna sostojba I istata e so full oprema. CENA 6.300evra -ne e fiksna ima prostor za pazarenje.
Детали

CITROEN XSARA PICASSO EXCLUSIVE 1.6 HDI-07

Citroen - Xsara | стар оглас

2007 / Дизел / 148000 км.
Ful oprema se plateno do registracija
Детали

CITROEN C3 14 HDI 2011GOD.

Citroen - C3 | стар оглас

2011 / Дизел / 99000 км.
nov KUPETE PREKU MONEYMAX KREDIT ZA POLOVNI VOZILA 50% UCESTVO 50% KREDIT OD MONEYMAX INFORMIRAJTE SE NA SLEDNIOT LINK https://moneymax.mk/site/page.html?view=news
Детали

Super Saxo

Citroen - Saxo | стар оглас

1997 / Бензин /LPG / 134000 км.
Prodavam odlicno Saxo so atestiran plinski ured Lovato Od oprema poseduva: Kodirano palenje Centralno zaklucuvanje Airbag Servo volan Podesuvanje na farovi Aluminiumski bandasi Tsw 14 so skoro novi M+S gumi Soncev krov Pioneer radio so ekstra zvucnici Garantiram-Kolata nema nikakva mana,pali vozi,redovno navreme servisirana se prodava poradi potreba od pogolema kola
Детали

citroen c4 1.6 hdi 66 kw uvozz 06 g TOP

Citroen - C4 | стар оглас

2006 / Дизел / 170000 км.
PERFEKTNA SOSTOJBA PLATENI SITE DAVACKI DO REGISTRACIJA Proba I proverka kade sakate POZZ
Детали

CITROEN C2 1.4 HDI

Citroen - C2 | стар оглас

2004 / Дизел / 145000 км.
registrirana servisirna so zelen karton novi gumi odlicna sostojba
Детали

CITROEN C3 14 HDI 2011GOD.

Citroen - C3 | стар оглас

2011 / Дизел / 90000 км.
( realni kilometri 100% ) SERVISNA KNISKA OD OVLASTEN SERVIS !!!!!! MOZETE DA GI PROVERITE KILOMETRITE VO OVLASTEN SERVIS !!!!!!!!!!!!!!!!!
Детали

Citroen C2 1.4 HDI VTR Avtomatik

Citroen - C2 | стар оглас

2006 / Дизел / 168000 км.
Se prodava Citroen C2 1.4 HDI VTR automatic so tiptronic fabricki parktronic klimatronik elektrika na retrovizori elektrika na prozori fabricko radio so cd aluminski bandazi 16ki tempomat komandi za radio na volan Dva klucevi Kolata e so plateni davacki do registracija.
Детали

Citroen C2 1.4 HDI VTR Avtomatik

Citroen - C2 | стар оглас

2006 / Дизел / 168000 км.
Se prodava Citroen C2 1.4 HDI VTR automatic so tiptronic fabricki parktronic klimatronik elektrika na retrovizori elektrika na prozori fabricko radio so cd aluminski bandazi 16ki tempomat komandi za radio na volan Dva klucevi Kolata e so plateni davacki do registracija.
Детали

Citroen C4 1.6 HDI, 110KS so Full oprema!

Citroen - C4 | стар оглас

2007 / Дизел / 167000 км.
Se prodava Citroen C4 1.6 HDI, 110KS so Full oprema! * Godina na proizvodstvo 12/2007 Napraven e golem servis redoven servis pred 50 km. Kolata e registrirana do mart 2018 godina so zelen karton Od oprema poseduva: * ABS * ESP, * Airbag * Servo volan * Board comp. * Klimatronik * Elektrika na site stakla * Elektrika na retrovizori * Komandi na volan, * Senzor za parking * Senzor za dozd * Centralno zaklucuvanje * Fabricko radio so CD * Maglenki ** Cena 3.900 EUR Moze zamena so moja doplata za pogolema kola Tel. za kontakt 075 482 549
Детали

C5 HDI '03BG tabli MozeZamena za MK kesh ExtraCena

Citroen - C5 | стар оглас

2003 / Дизел / 190000 км.
CiTROEN C5 2.2HDI Exlusive 2003g na BG tabli.Moze zamena za kola na MK tabli. Napraven golem servis, smeneto: Rebrast i Linest Kaish, Zategaci, Roleri, Vodna Pumpa, Servo Pumpa, Set Lamela, Cauri na Vilushka. Smeneto Ulje i Filtri. Motor, menjac podvozje odlicni...enterierot kako nov. Kolata e vo bezprekorna sostojba, ima mnogu oprema i se funkcionira. Za kesh extra cena. Zamena moze samo so kola na MK tabli ili kola koja moze da se carini so moja ili vasa doplata. Full oprema: • SH-AWD - Авто. контрола на стабилност • AFL - Адаптивни предни светла • ABS - Антиблокирачки систем • EBD - Ел. разпоредување на сoпирачките • ESP - Електронска програма за стабилизирање • APS - Парктроник • ASR - Система за заштита од прегревање • Smar Tire - Контрола на притисок во гумите • Brake Assist - Систем за помош на сопирачките • Кожен салон • Климатроник • НАВИГАЦИЈА • ДВД • AIR BAGx8 - Воздушни перници • Радио-CD • Адаптивна воздушна суспензија • Ел. Стакла • Ел. подесување на седишта • Ел. регулирање на суспензија • Мултифункционален Волан • Подесување на волан • Алумински фелни • Грејачи на седишта • Металик • Ел. на Серво • Ксенон фарови - фабрички • Ладилник во фијока • Потпирачи за раце (предни и задни) • Држачи за чаши • Централна на даљинско • Филтер за тврди честички • Два клуча • Имобилајзер • Аларма • Сервисна книшка
Детали