Volkswagen Touran

Wv Touran 1.9 Tdi

5300 евра
Продавач Alekx
Телефон
078290453
Е-пошта Прати порака до продавачот
Локација Кочани
Поставен пред 2 дена

Инфо

Година 2006
Гориво Дизел
Километри 220000
Тип на возило Седан
Коњски сили 105 кс
Зафатнина на моторот 1896 цм3
Менувач Мануелен
Еко стандард Euro 4

Ново! Информативна пресметка на месечни рати за овој автомобил

0 евра 5300 евра
12 месеци/1 год. 84 месеци/7 год.

Сопствено учество: 0 евра

Месечни рати: 36 месеци

Кредит: 5300 евра

Опис

Se prodava wv touran 1.9 tdi so 6 brzini. Donesen od germanija so vozenje. Kolata e so full oprema vo odlicna sostojba

Безбедносна опрема

ABS
Серво
Централно заклучување
Airbag(Возач)
Airbag(Совозач)
Airbag(Странични)
Ксенон светла
4х4
ESP / ASR / BCA
Аларм

Друга опрема

Навигација
Борд Компјутер
Клима(обична)
Клима(автоматска)
Сончев кров
Радио
Радио USB

Дополнителни особини

Точен модел (варијанта) Touran I
Мотор 1.9 TDI (90 Hp)
Врати 5
Максимална брзина 171 km/h
Од 0 до 100 км/час 14.9 sec
Капацитет на резервоарот 60 l
Година кога почнува производството 2004 year
Година кога запира производството 2006 year
Седишта 5
Минимална зафатнина на багажот 667 l
Максимална зафатнина на багажот 1989 l
Тркала Front wheel drive
Број на брзини (автоматски менувач) -
Број на брзини (мануелен менувач) 6
Предни сопирачки Ventilated discs
Задни сопирачки Disc
Потрошувачка на гориво (градска) 7.4 l/100 km.
Потрошувачка на гориво (економично) - отворено 5.2 l/100 km.
Тежина 1540 kg.
Максимална тежина 2210 kg.
Димензии на пневматици 195/65 R15

Може да ве интересира

Ce prodava VW Touran 20 TDI ,2006, hightline

Volkswagen - Touran | стар оглас

2006 / Дизел / 260000 км.
Donesena od Shvajcarija , vo odliqna sostojba , Za poveqe sliki preku Viber 0041768114483
Детали