Audi A4

Audi a4 1.8 T LPG

1000 евра
Продавач bari muaremov
Телефон
070384737
Е-пошта Прати порака до продавачот
Локација Скопје
Поставен пред 7 дена

Инфо

Година 1996
Гориво Бензин /LPG
Километри 289000
Тип на возило Џип
Коњски сили 150 кс
Зафатнина на моторот 1781 цм3
Менувач Мануелен
Еко стандард Непознато

Ново! Информативна пресметка на месечни рати за овој автомобил

0 евра 1000 евра
12 месеци/1 год. 84 месеци/7 год.

Сопствено учество: 0 евра

Месечни рати: 36 месеци

Кредит: 1000 евра

Опис

se prodava audi a4 1.8t 110 KW so atest plin dizna sistem

Безбедносна опрема

ABS
Серво
Централно заклучување
Airbag(Возач)
Airbag(Совозач)
Airbag(Странични)
Ксенон светла
4х4
ESP / ASR / BCA
Аларм

Друга опрема

Навигација
Борд Компјутер
Клима(обична)
Клима(автоматска)
Сончев кров
Радио
Радио USB

Дополнителни особини

Точен модел (варијанта) A4 Avant (B5)
Мотор 1.8 20V Turbo (150 Hp)
Врати 5
Максимална брзина 218 (210) km/h
Од 0 до 100 км/час 8.5 (9.8) sec
Капацитет на резервоарот 62 l
Година кога почнува производството 1996 year
Година кога запира производството 2001 year
Седишта 5
Минимална зафатнина на багажот 390 l
Максимална зафатнина на багажот 1250 l
Тркала Front wheel drive
Број на брзини (автоматски менувач) 5
Број на брзини (мануелен менувач) 5
Предни сопирачки Disc
Задни сопирачки Disc
Серво волан Hydraulic Steering
Потрошувачка на гориво (градска) 12.2 (13.4) l/100 km.
Потрошувачка на гориво (економично) - отворено 7.3 (7) l/100 km.
Потрошувачка на гориво (комбинирано) 7.8 l/100 km.
Тежина 1270 kg.
Максимална тежина 1820 kg.
Димензии на пневматици 195/65R15V
Големина на тркала 6J

Може да ве интересира

Audi A4 1.8 Redizajn 125ks

Audi - A4 | стар оглас

2000 / Бензин /LPG / 290000 км.
Audi A4 2000 1.8, redizajn, so full oprema (klimatronik klima, ABS, ESP...), 125ks benzin/plin. Neuvezena e so originalni km i servisna kniska. Redovno odrzavana i vo perfektna sostjba e, registrirana do 10.2021. Smeneti i se novi farovi zaradi izgorenost na lekjite, klapna, MAF senzor, plocki, so 2 seta na gumi zimski + letni
Детали