Chevrolet Aveo

Shevrolet aveo

По договор
Продавач Dushko
Телефон
075402002
Е-пошта Прати порака до продавачот
Локација Скопје
Поставен стар оглас
Страна на продавачот

Инфо

Година 2007
Гориво Бензин
Километри 91000
Тип на возило Хеџбек
Коњски сили 72 кс
Зафатнина на моторот 1150 цм3
Менувач Мануелен
Еко стандард Непознато

Опис

Регистриран и редовно сервисиран

Безбедносна опрема

ABS
Серво
Централно заклучување
Airbag(Возач)
Airbag(Совозач)
Airbag(Странични)
Ксенон светла
4х4
ESP / ASR / BCA
Аларм

Друга опрема

Навигација
Борд Компјутер
Клима(обична)
Клима(автоматска)
Сончев кров
Радио
Радио USB

Дополнителни особини

Точен модел (варијанта) Aveo Hatchback 3d
Мотор 1.2 i (72 Hp)
Врати 5
Максимална брзина 157 km/h
Од 0 до 100 км/час 13.7 sec
Капацитет на резервоарот 45 l
Година кога почнува производството 2004 year
Година кога запира производството 2008 year
Седишта 5
Минимална зафатнина на багажот 220 l
Максимална зафатнина на багажот 980 l
Тркала Front wheel drive
Број на брзини (автоматски менувач) -
Број на брзини (мануелен менувач) 5
Предни сопирачки Ventilated discs
Задни сопирачки Drum
Потрошувачка на гориво (градска) 8.4 l/100 km.
Потрошувачка на гориво (економично) - отворено 5.5 l/100 km.
Потрошувачка на гориво (комбинирано) 6.6 l/100 km.
Тежина 990 kg.
Максимална тежина 1455 kg.
Димензии на пневматици 155/80 R13
Големина на тркала 5J x 13

Може да ве интересира

ДЕЛОВИ ЗА Шевролет Авео 08 седан плин 1.2, Клима

Chevrolet - Aveo | стар оглас

2008 / Бензин /LPG / 190000 км.
ДЕЛОВИ ЗА Шевролет Авео 08 седан плин 1.2, Клима +Серво,+,радио ЦД, +Мотор 1.2 екотек +мењач 5 брзини мануал +Плин ЛАНДИ РЕНЦО . ЈАВУВАЈТЕ СЕ САМО ЗА НАВЕДЕНИТЕ ДЕЛОВИ НА ОВОЈ ТЕЛЕФОН 079 265 679
Детали