Renault Laguna

Renault Laguna 2.2 dci, 150ks. НЕУВЕЗЕНА

2350 евра 2650 евра

Опис

На 160000км променета ламела и потисна, на 170000 км променети амортизери предни/задни и комплетно стегната предница.
ГРАТИС - Челични бандажи ЗИМСКИ ГУМИ 205 55 16 (сензори на зивани)
ФУЛ ОПРЕМА:
- Алуминиумски бандажи ЛЕТНИ ГУМИ 225 45 17 (сензори на зивани)
- Фабрички затемнети стакла
- ABS,
- ESP Систем за пролизгување,
- Борд компјутер
- Радио /CD + Аудио контроли на воланот,
- Електрика на прозори напред/позади,
- Електрика на ретровизори
- Борд компјутер,
- Cruise Control-Темпомат,
- Фабрички сензори за паркинг,
- Сензори за дожд,
- Климатоник,
- Светла за магла,
- Xenon светла,
- Вградени ролетни на стаклата на задните врати,
- Воздушни перничиња за возач/совозач/странични.

Безбедносна опрема

ABS
Серво
Централно заклучување
Airbag(Возач)
Airbag(Совозач)
Airbag(Странични)
Ксенон светла
4х4
ESP / ASR / BCA
Аларм

Друга опрема

Навигација
Борд Компјутер
Клима(обична)
Клима(автоматска)
Сончев кров
Радио
Радио USB

Дополнителни особини

Точен модел (варијанта) Laguna II
Мотор 2.2 dCi (150 Hp)
Врати 5
Максимална брзина 215 (208) km/h
Од 0 до 100 км/час 9.8 (10.9) sec
Капацитет на резервоарот 70 l
Година кога почнува производството 2002 year
Година кога запира производството 2007 year
Седишта 5
Минимална зафатнина на багажот 430 l
Максимална зафатнина на багажот 1330 l
Тркала Front wheel drive
Број на брзини (автоматски менувач) 5
Број на брзини (мануелен менувач) 6
Предни сопирачки Ventilated discs
Задни сопирачки Disc
Серво волан Hydraulic Steering
Потрошувачка на гориво (градска) 8.4 (10.6) l/100 km.
Потрошувачка на гориво (економично) - отворено 5.1 (5.9) l/100 km.
Потрошувачка на гориво (комбинирано) 6.3 (7.6) l/100 km.
Тежина 1490 kg.
Максимална тежина 2040 kg.
Димензии на пневматици 205/55 R16

Renault Laguna

Инфо

Година 2003
Гориво Дизел
Километри 179000
Тип на возило Караван
Коњски сили 150
Зафатнина на моторот 2188
Менувач Мануелен
Еко стандард /

Контакт

Продавач Zoran
Телефон
071384248
Е-пошта Прати порака до продавачот
Локација Скопје
Поставен стар оглас

Може да ве интересира

Itno

Renault - Laguna | стар оглас

2001 / Дизел / 180 км.
Kolata e redovno odrzuvana i servisirana,registrirana do 16.03.2020g.4 novi gumi M+S,aluminiumski felni 17-ka,elektrika na stakla,avtomatska dvozonska klima,kozni sedishta ISOFIKS,ambientalno svetlo i sl.
Детали