Renault Laguna

Itno

3000 евра

Опис

Kolata e redovno odrzuvana i servisirana,registrirana do 16.03.2020g.4 novi gumi M+S,aluminiumski felni 17-ka,elektrika na stakla,avtomatska dvozonska klima,kozni sedishta ISOFIKS,ambientalno svetlo i sl.

Безбедносна опрема

ABS
Серво
Централно заклучување
Airbag(Возач)
Airbag(Совозач)
Airbag(Странични)
Ксенон светла
4х4
ESP / ASR / BCA
Аларм

Друга опрема

Навигација
Борд Компјутер
Клима(обична)
Клима(автоматска)
Сончев кров
Радио
Радио USB

Дополнителни особини

Точен модел (варијанта) Laguna II
Мотор 1.9 dCi (107 Hp)
Врати 5
Максимална брзина 190 km/h
Од 0 до 100 км/час 12.3 sec
Капацитет на резервоарот 70 l
Година кога почнува производството 2001 year
Година кога запира производството 2007 year
Седишта 5
Минимална зафатнина на багажот 430 l
Максимална зафатнина на багажот 1330 l
Тркала Front wheel drive
Број на брзини (автоматски менувач) -
Број на брзини (мануелен менувач) 6
Предни сопирачки Ventilated discs
Задни сопирачки Disc
Серво волан Hydraulic Steering
Потрошувачка на гориво (градска) 7.3 l/100 km.
Потрошувачка на гориво (економично) - отворено 4.6 l/100 km.
Потрошувачка на гориво (комбинирано) 5.6 l/100 km.
Тежина 1425 kg.
Максимална тежина 1935 kg.
Димензии на пневматици 195/65 R15

Renault Laguna

Инфо

Година 2001
Гориво Дизел
Километри 180
Тип на возило Хеџбек
Коњски сили 107
Зафатнина на моторот 1870
Менувач Мануелен
Еко стандард /

Контакт

Продавач Maja
Телефон
078/341-861
Е-пошта Прати порака до продавачот
Локација Скопје
Поставен стар оглас

Може да ве интересира

Renault Laguna 2.2 dci, 150ks. НЕУВЕЗЕНА

Renault - Laguna | стар оглас

2003 / Дизел / 179000 км.
На 160000км променета ламела и потисна, на 170000 км променети амортизери предни/задни и комплетно стегната предница. ГРАТИС - Челични бандажи ЗИМСКИ ГУМИ 205 55 16 (сензори на зивани) ФУЛ ОПРЕМА: - Алуминиумски бандажи ЛЕТНИ ГУМИ 225 45 17 (сензори на зивани) - Фабрички затемнети стакла - ABS, - ESP Систем за пролизгување, - Борд компјутер - Радио /CD + Аудио контроли на воланот, - Електрика на прозори напред/позади, - Електрика на ретровизори - Борд компјутер, - Cruise Control-Темпомат, - Фабрички сензори за паркинг, - Сензори за дожд, - Климатоник, - Светла за магла, - Xenon светла, - Вградени ролетни на стаклата на задните врати, - Воздушни перничиња за возач/совозач/странични.
Детали