Opel Zafira

OPEL ZAFIRA 1.9CDTI 150KS UVOZ CH

4300 евра

Опис

OPEL ZAFIRA 1.9CDTI 150KS FIAT MOTOR 2006g UVEZENA OD SVAJCARIJA VO ODLICNA SOSTOJBA
OD OPREMA
-KLIMATRONIK
-BORD KOMPJUTER
-NAVIGACIJA
-AIRBAG,,,ABS
-ELEKTRIKA NA STAKLA
-ELEKTRIKA NA RETROVIZORI
-CENTRALNA BRAVA
-4 NOVI GUMI
-BEZ ZAMENI

Opel Zafira

Година 2006
Гориво Дизел
Километри 205000
Тип на возило Миниван
Коњски сили 150
Зафатнина на моторот 1910
Менувач Мануелен
Еко стандард Euro 4
Продавач GORAN
Локација Скопје
Поставен Вчера во 09:38

Безбедносна опрема

ABS Да
Серво Да
Централно заклучување Да
Airbag(Возач) Да
Airbag(Совозач) Да
Airbag(Странични) Да
Ксенон светла Не
4х4 Не
ESP / ASR / BCA Не
Аларм Не

Друга опрема

Навигација Да
Борд Компјутер Да
Клима(обична) Не
Клима(автоматска) Да
Сончев кров Не
Радио Да
Радио USB Не

Дополнителни особини

Точен модел (варијанта) Zafira B
Мотор 1.9 CDTI (150 Hp)
Врати 5
Максимална брзина 202 (198) km/h
Од 0 до 100 км/час 10.4 (10.7) sec
Капацитет на резервоарот 55 l
Година кога почнува производството 2006 year
Седишта 7
Минимална зафатнина на багажот 140 l
Максимална зафатнина на багажот 1820 l
Тркала Front wheel drive
Број на брзини (автоматски менувач) 6
Број на брзини (мануелен менувач) 6
Предни сопирачки Ventilated discs
Задни сопирачки Disc
Потрошувачка на гориво (градска) 7.8 (9.8) l/100 km.
Потрошувачка на гориво (економично) - урбана средина 5.3 (5.7) l/100 km.
Потрошувачка на гориво (комбинирано) 6.2 (7.2) l/100 km.
Емисија на издувни гасови EURO IV
Максимална тежина 1613 kg.
Макс. тежина 2190 kg.
Димензии на пневматици 205/55 R16
Големина на тркала 6.5J X 16

Може да ве интересира

OPEL Zafira 1.9cdti 120ks 2006g

Opel - Zafira | стар оглас

2006 / Дизел / 270000 км.
kolata e vo top sostojba uvezena od germanija kupena od prvi gazdi kilometri original site servisi se napraveni kolata e registrirana na mk tabli i ima zelen karton cela godina servisna istorija dva kluca 078/280088
Детали