Peugeot 308

PEUGEOY 308 1.6HDI 90KS UVOZ CH

4400 евра

Опис

PEUGEOT 308 1.6HDI 66 KW 90KS UVEZENO OD SVAJCARIJA SO PLATENI DAVACKI DO REGISTRACIJA VO ODLICNA SOSTOJBA
-OD OPREMA
-KLIMA-SERVISIRANA -RABOTI
-AIRBAG,,ABS
-FABRICKO RADIO
-CENTRALNA BRAVA
-KROVNI NOSACI
-BEZ ZAMENI

Peugeot 308

Година 2008
Гориво Дизел
Километри 220000
Тип на возило Караван
Коњски сили 90
Зафатнина на моторот 1560
Менувач Мануелен
Еко стандард Euro 4
Продавач GORAN
Локација Скопје
Поставен Денес во 09:58

Безбедносна опрема

ABS Да
Серво Да
Централно заклучување Да
Airbag(Возач) Да
Airbag(Совозач) Да
Airbag(Странични) Да
Ксенон светла Не
4х4 Не
ESP / ASR / BCA Не
Аларм Не

Друга опрема

Навигација Не
Борд Компјутер Да
Клима(обична) Да
Клима(автоматска) Не
Сончев кров Не
Радио Да
Радио USB Не

Дополнителни особини

Точен модел (варијанта) 308 I
Мотор 1.6I HDi FAP (90Hp) 5d
Врати 5
Максимална брзина 180 km/h
Од 0 до 100 км/час 13.0 sec
Капацитет на резервоарот 60 l
Година кога почнува производството 2007 year
Година кога запира производството 2010 year
Седишта 5
Минимална зафатнина на багажот 1201 l
Максимална зафатнина на багажот 348 l
Тркала Front wheel drive
Број на брзини (мануелен менувач) 5
Предни сопирачки Ventilated discs
Задни сопирачки Disc
Серво волан Hydraulic Steering
Потрошувачка на гориво (градска) 6.0 l/100 km.
Потрошувачка на гориво (економично) - урбана средина 3.9 l/100 km.
Потрошувачка на гориво (комбинирано) 4.7 l/100 km.
Емисија на издувни гасови EURO IV
Максимална тежина 1397 kg.
Макс. тежина 1840 kg.
Димензии на пневматици 195/65R15 91T; 205/55R16 91T
Големина на тркала 6,5Jx15, 7Jx16

Може да ве интересира

PEUGEOT 308 1.6 HDI SPORTIUM PANORAMA AVTO MIRO

Peugeot - 308 | Денес во 10:39

2008 / Дизел / 160000 км.
PEUGEOT 308 1.6 HDI 110KS. SPORTIUM MODEL SO PANORAMA DVOZONSKI KLIMATRONIK 17 FELNI 4 NOVI GUMI I DR.MAXIMALNO SOCUVAN AVTOMOBIL REDOVNO SERVISIRAN I ODRZUVAN DOKUMENTITE SE SREDENI DO REGISTRACIJA POSREDUVAME ZA REGISTRACIJA SO 30%POPUST RASPOLAGAME SO POVEKE TIPOVI NA VOZILA LOKACIJA : NA VLEZOT VO NASELBA METODIJA ANDONOV ČENTO 400 METRI OD LEVA STRANA.
Детали

PEUGEOT 308 1.6 HDI 90KS.TOP SOSTOJBA AVTO MIRO

Peugeot - 308 | пред 1 месец

2008 / Дизел / 160000 км.
PEUGEOT 308 1.6 HDI 90 KS 66KW. FUL OPREMEN MAXIMALNO SOCUVAN AVTOMOBIL KAKO NADVORESNO TAKA I VNATRESNO BEZ NIKAKVI POPRAVKI REDOVNO SERVISIRAN I ODRZUVAN POSEDUVA SERVISNA DOKUMENTACIJA UVEZEN OD ITALIJA DOKUMENTITE SE SREDENI DO REGISTRACIJA POSREDUVAME ZA REGISTRACIJA SO 20 % POPUST. AVTOMOBILOT GO NOSI NAJDOBRIOT I NAJEKONOMICNIOT 1.6 HDI MOTOR OD OVAA KLASA SO POTROSUVACKA OD 6 LITRI NA 100KM. VO GRAD 5 LITRI NA 100KM. NA OTVOREN PAT RASPOLAGAME SO POVEKE TIPOVI NA VOZILA LOKACIJA : NA VLEZOT VO NASELBA CENTO
Детали

Се продава Пежо 308 1.6 HDi како од САЛОН

Peugeot - 308 | стар оглас

2008 / Дизел / 130000 км.
Возилото е во екстра перфектна состојба, единствено во Македонија, редодовно сервисирано, поседува целосна документација за секој сменет дел, прекрасна панорама која функционира беспрекорно, сервис комплет со замена на сите филтри, каиши, улје, и сл направени пред 1 месец, Нови амортизери со 3 годишна гаранција „монро“ регистрирана цела година на Македонски таблици, едноставно БЕСПРЕКОРНО возило за љубителите на Пежо.Поседува све освен нов сопственик :) Се продава бидејќи си купивме ново возило Телефон 070 336 293
Детали

Се продава Пежо 308 FELINE 1.6 HDi

Peugeot - 308 | стар оглас

2008 / Дизел / 139 км.
Возилото е во екстра перфектна состојба, единствено во Македонија, редодовно сервисирано, поседува целосна документација за секој сменет дел, прекрасна панорама која функционира беспрекорно, сервис комплет со замена на сите филтри, каиши, улје, и сл направени пред 1 месец, Нови амортизери со 3 годишна гаранција „монро“ регистрирана цела година на Македонски таблици, едноставно БЕСПРЕКОРНО возило за љубителите на Пежо.Поседува све освен нов сопственик :) Се продава бидејќи си купивме ново возило
Детали