Peugeot 308

Се продава Пежо 308 FELINE 1.6 HDi

По договор

Опис

Возилото е во екстра перфектна состојба, единствено во Македонија, редодовно сервисирано, поседува целосна документација за секој сменет дел, прекрасна панорама која функционира беспрекорно, сервис комплет со замена на сите филтри, каиши, улје, и сл направени пред 1 месец, Нови амортизери со 3 годишна гаранција „монро“ регистрирана цела година на Македонски таблици, едноставно БЕСПРЕКОРНО возило за љубителите на Пежо.Поседува све освен нов сопственик :) Се продава бидејќи си купивме ново возило

Безбедносна опрема

ABS
Серво
Централно заклучување
Airbag(Возач)
Airbag(Совозач)
Airbag(Странични)
Ксенон светла
4х4
ESP / ASR / BCA
Аларм

Друга опрема

Навигација
Борд Компјутер
Клима(обична)
Клима(автоматска)
Сончев кров
Радио
Радио USB

Peugeot 308

Инфо

Година 2008
Гориво Дизел
Километри 139
Тип на возило Хеџбек
Коњски сили 110
Зафатнина на моторот 1600
Менувач /
Еко стандард /

Контакт

Продавач Peugeot 308
Телефон
070336293
Е-пошта Прати порака до продавачот
Локација Скопје
Поставен стар оглас

Може да ве интересира

PEUGEOT 3081.6 HDI KLIMATRONIK AVTO MIRO

Peugeot - 308 | стар оглас

2008 / Дизел / 190000 км.
PEUGEOT 308 1.6 HDI FUL OPREMEN AVTOMOBIL SO AVTOMATSKA DVOZONSKA KLIMA TEMPOMAT ABS ESP KOZEN VOLAN METALIK BOJA HROMIRANI LAJSNI ALUMINSKI FELNI DVA KLUCA I DR. AVTOMOBILOT E UVEZEN OD GERMANIJA REDOVNO E SERVISIRAN I ODRZUVAN SO KOMPLETNA SERVISNA DOKUMENTACIJA IMA ORIGINALNA KILOMETRAZATA ZA KOJA DAVAME PISMENA GARANCIJA AVTOMOBILOT E VO ORIGINALNA FABRICKA SOSTOJBA BEZ NIKAKVI NADVORESNI I VNATRESNI POPRAVKI FABRICKA SOSTOJBA AVTO MIRO 1908 RASPOLAGA SO POVEKE TIPOVI NA KVALITETNI VOZILA UVEZENI ISKLUCIVO OD OVLASTENI SALONI SO REALNI CENI LOKACIJA : NA VLEZOT VO NASELBA METODIJA ANDONOV CENTO 400 METRI OD LEVATA STRANA
Детали

Peugeot 308 1.6HDI 16v 2008

Peugeot - 308 | стар оглас

2008 / Дизел / 149300 км.
Peugeot 308 1.6 HDI . Kolata e vo odlicna sostojba so Navigacija . Telefon . Bluetooth . 17 cola bandas. Tempomat . Dvozonska clima. Elektrika na prozori. Ima priklucok za video kamera. So 6 stepen menuvac i mnogu mala potrosuvacka.. kolata e so 149.300km. Poveke info na 071 607 839 ili na 078 318 582
Детали

PEUGEOY 308 1.6HDI 90KS UVOZ CH

Peugeot - 308 | стар оглас

2008 / Дизел / 220000 км.
PEUGEOT 308 1.6HDI 66 KW 90KS UVEZENO OD SVAJCARIJA SO PLATENI DAVACKI DO REGISTRACIJA VO ODLICNA SOSTOJBA -OD OPREMA -KLIMA-SERVISIRANA -RABOTI -AIRBAG,,ABS -FABRICKO RADIO -CENTRALNA BRAVA -KROVNI NOSACI -BEZ ZAMENI
Детали

Се продава Пежо 308 1.6 HDi како од САЛОН

Peugeot - 308 | стар оглас

2008 / Дизел / 130000 км.
Возилото е во екстра перфектна состојба, единствено во Македонија, редодовно сервисирано, поседува целосна документација за секој сменет дел, прекрасна панорама која функционира беспрекорно, сервис комплет со замена на сите филтри, каиши, улје, и сл направени пред 1 месец, Нови амортизери со 3 годишна гаранција „монро“ регистрирана цела година на Македонски таблици, едноставно БЕСПРЕКОРНО возило за љубителите на Пежо.Поседува све освен нов сопственик :) Се продава бидејќи си купивме ново возило Телефон 070 336 293
Детали