Volkswagen Golf

Se prodava GOLF7 2014 GOD.VO ODLICNA SOSTOJBA

12000 евра
Продавач Zlatko
Телефон
070340946
Е-пошта Прати порака до продавачот
Локација Скопје
Поставен стар оглас

Инфо

Година 2014
Гориво Бензин
Километри 28000
Тип на возило Хеџбек
Коњски сили 122 кс
Зафатнина на моторот 1395 цм3
Менувач Мануелен
Еко стандард Euro 6

Ново! Информативна пресметка на месечни рати за овој автомобил

0 евра 12000 евра
12 месеци/1 год. 84 месеци/7 год.

Сопствено учество: 0 евра

Месечни рати: 36 месеци

Кредит: 12000 евра

Опис

Se pro dava GOLF 7 2014 god so 28000 pominati Cena 12000 evra

Безбедносна опрема

ABS
Серво
Централно заклучување
Airbag(Возач)
Airbag(Совозач)
Airbag(Странични)
Ксенон светла
4х4
ESP / ASR / BCA
Аларм

Друга опрема

Навигација
Борд Компјутер
Клима(обична)
Клима(автоматска)
Сончев кров
Радио
Радио USB

Дополнителни особини

Точен модел (варијанта) Golf VII
Мотор 1.4 TSI (122 Hp)
Врати 5
Максимална брзина 203 km/h
Од 0 до 100 км/час 9.3 sec
Капацитет на резервоарот 50 l
Година кога почнува производството 2012 year
Година кога запира производството 2014 year
Седишта 5
Минимална зафатнина на багажот 380 l
Максимална зафатнина на багажот 1270 l
Тркала Front wheel drive
Број на брзини (мануелен менувач) 6
Предни сопирачки Ventilated discs
Серво волан Electric Steering
Потрошувачка на гориво (градска) 6.6 l/100 km.
Потрошувачка на гориво (економично) - отворено 4.3 l/100 km.
Потрошувачка на гориво (комбинирано) 5.2 l/100 km.
Тежина 1225 kg.
Максимална тежина 1720 kg.

Може да ве интересира

Volkswagen Golf 2014 106 000 km

Volkswagen - Golf | стар оглас

2014 / Дизел / 106000 км.
Volkswagen Golf 2014 106.000 км година 2014 отчитување 106.000 км боја бела опис боја Орикс Белата Перл Боја на внатрешноста Црна R-линија менувач кутија упатство Возило со тркала Предно тркало гориво бензин ефект 140 КС поместување 1.4 л тежина 1.221 килограми Емисии на CO2 112 g / km Број на места 5 тело Комби 5 врати Број на врати 5 Број на сопственици 2
Детали