renault scenic 130 ks euro 4 top sostojba

2018/01/IMG-6979a62a60a88473b4ddf698d6fdb131-V.jpg

Детали

Renault-Scenic

ново! Дознајте се за Renault-Scenic (Википедиа)
Тип на оглас: Се продава
Цена: 111 €
Година: 2006
Километри: Околу 170000 км.
Гориво: Дизел
Моќност: 130 КС
Зафатнина: 1900 Цм³
Тип на возило: Моноволумен
Обновен: Вчера во 17:36
Посетен: 152 пати

Контакт

Име: blagoja
Град: Битола
Телефон: 070312704
Доколку добиете погрешен број или доколку телефонскиот број е нецелосен, ве молиме пријавете на линкот Пријави

Прати порака Потврдена е-пошта

Опис

original km perfekt sostojba r
1.9 DCI 130 KS NOVIOT MOTOR r
2 kartici r
Po kolata sve funkcionira besprekorno r
PROBA I PROVERKA KADE SAKATE r
PLATENO SE do registracija r
POZZ r
Kolata ne e hemisko pravena Motorot ne e peren

Дополнителни технички карактеристики

 • Клима
 • Климатроник
 • ABS
 • Серво
 • Централно
 • Централно (далечинско)
 • Airbag(Возач)
 • Airbag(Совозач)
 • Airbag(Странични)
 • 2(3) врати
 • 4(5) врати
 • Електрични Прозори (напред)
 • Електрични Прозори (назад)
 • Електрика на ретровизори
 • Греачи на ретровизори
 • Греачи на седишта
 • ESP / ASR / BCA
 • радио ЦД
 • Контроли на волан
 • Аларм
 • 4x4
 • Ксенонски светла
 • Алуминиумски фелни
 • Металик боја
 • Сончев кров
 • Подесување волан по длабочина
 • Подесување волан по висина
 • Автопилот
 • Борд компјутер
 • Паркинг сензори
 • Навигација
 • ТАКСИ Возена

Автоплац / Фирма

blagoja

blagoja

avto avto
Доколку ви се допаѓа овој автоплац/фирма.

Опции

Слични според модел и година

Renault - Scenic
2010 год. | пред >1 час По договор

Слични според цена

Peugeot - Boxer
2007 год. | пред >1 час 1 €
Renault - Master
2009 год. | пред >1 час 1 €
Citroen - C4
2006 год. | пред >1 час 111 €
Opel - Corsa
2008 год. | пред >1 час 111 €
Opel - Corsa
2005 год. | пред >1 час 1 €
Fiat - Panda
2005 год. | пред >1 час 1 €