Безбедносна опрема

Друга опрема

Приказ на 600 возила

Доколку сакате, можете да ги следите новите огласи од ова пребарување на вашата е-пошта. Види како

Доколку сакате, можете да ги следите новите огласи од ова пребарување на вашата е-пошта.

Ако се согласувате да ви испратиме известувања за нови огласи на вашата е-пошта кликнете на копчето "Потврди"


МАПИ за вградени навигации во автомобили !!!

Audi - A6 | пред 4 дена

2015 / Бензин / 2000 км.
mapizagps брз и професионален сервис за навигации ви нуди: Инсталација на мапи и софтвер за фабрички навигации на автомобили, од брендовите на AUDI, BMW, Mercedes, Volkswagen и многу други видови на возила. Ве молиме пред да не контактирате: 1. Запишете точен модел на Вашето возило 2. Запишете точен датум на производство на возилото 3. Фотографирајте го Вашето радио со навигација 4. Запишете број на шасија на Вашето возило или VIN Number (vehicle identification number) Исто така имаме мапи и софтвер и за сите останати видови навигации, како и за на мобилен или таблет што работи без интернет. Повеќе информации на www.facebook.com/mapizagps Контакт: 078/475662 и 075/311828 Работиме секој ден од 10:00 до 19:00.
Детали

Renault Megane

Renault - Megane | пред 5 дена

2003 / Бензин / 67908 км.
Прва регистрација: 01.12.2003 Регистрација: Дипломатски – не е регистрирана во 2020 Боја: Зелена металик Гуми: 195/65 R15 Други карактеристики: челични фелни, електрични прозорци - напред, радио и CD, клима, 5 брзини, 5 седишта, светла за магла, резервно тркало со стандардна големина. Возилото може да се погледне на 26 февруари 2020 година, помеѓу 10:00-12:00 часот, пред Амбасадата на Романија во Скопје, ул. Рајко Жинзифов бр.42, 1000 Скопје Возилото се продава на база „видено-купено”, па согласно тоа Амбасадата на Романија не одговара за било каков дефект откако возилото ќе биде продадено. Не е дозволено пробно возење. Возилото е купено ново од страна на Амбасадата на Романија, користено е како дипломатски возило. Веќе две години е во возниот парк вон употреба и треба да се сервисира и да се замени акумулаторот. Јавното наддавање ќе се одржи на: 2 март 2020 година, во 14.00 часот во просториите на Амбасадата на Романија во Скопје, ул. Рајко Жинзифов бр.42, 1000 Скопје. Поединци и/или правни лица можат да се регистрираат за јавното наддавање, врз основа на лична карта, соодветно тековна состојба од централниот регистар. Пријавувањето за јавното наддавање ќе се врши во просториите на Амбасадата до 27 февруари 2020 година, дo 16.00 часот, со плаќање на такса за учество од 20 евра. Неприсуството по пријавувањето на јавното наддавање резултира со губење на средствата од таксата за учество. На оние кои ќе учествуваат на јавното наддавање, но нема да го добијат, ќе им бидат вратени средствата од таксата за учество. Победникот на јавното наддавање ќе потпише купопродажен договор и во целост ќе ја плати целосната добитна цена на возилото во рок од 10 дена од денот на јавното наддавање. Трошоците поврзани со правните формалности за пренесување на сопственоста (вклучително и трошоците за договорот за купопродажба) се на сметка на купувачот. Законските регулативи што важат во Република Северна Македонија исклучуваат плаќање на данок и давачки за ова возило. Информации за возилото можете да добиете на телефон: + 389 2 3228055, + 389 78 599 861 – Г. Драган Серафимовски – Дика.
Детали

Peugeot 407

Peugeot - 407 | пред 5 дена

2005 / Бензин / 96891 км.
Прва регистрација: 22.12.2005 Регистрација: Дипломатски – не е регистрирана во 2020 Боја: Зелена металик Гуми: 205/60 R16 Други карактеристики: алуминиумски фелни, електрични прозорци - напред, електрични ретровизори, радио и CD, клима, 5 брзини, 5 седишта, светла за магла, резервно тркало со стандардна големина. Возилото може да се погледне на 26 февруари 2020 година, помеѓу 10:00-12:00 часот, пред Амбасадата на Романија во Скопје, ул. Рајко Жинзифов бр.42, 1000 Скопје Возилото се продава на база „видено-купено”, па согласно тоа Амбасадата на Романија не одговара за било каков дефект откако возилото ќе биде продадено. Не е дозволено пробно возење. Возилото е купено ново од страна на Амбасадата на Романија, и моментално е во добра возна состојба, и е користено како административно дипломатско возило. Јавното наддавање ќе се одржи на: 2 март 2020 година, во 14.00 часот во просториите на Амбасадата на Романија во Скопје, ул. Рајко Жинзифов бр.42, 1000 Скопје. Поединци и/или правни лица можат да се регистрираат за јавното наддавање, врз основа на лична карта, соодветно тековна состојба од централниот регистар. Пријавувањето за јавното наддавање ќе се врши во просториите на Амбасадата до 27 февруари 2020 година, дo 16.00 часот, со плаќање на такса за учество од 20 евра. Неприсуството по пријавувањето на јавното наддавање резултира со губење на средствата од таксата за учество. На оние кои ќе учествуваат на јавното наддавање, но нема да го добијат, ќе им бидат вратени средствата од таксата за учество. Победникот на јавното наддавање ќе потпише купопродажен договор и во целост ќе ја плати целосната добитна цена на возилото во рок од 10 дена од денот на јавното наддавање. Трошоците поврзани со правните формалности за пренесување на сопственоста (вклучително и трошоците за договорот за купопродажба) се на сметка на купувачот. Законските регулативи што важат во Република Северна Македонија исклучуваат плаќање на данок и давачки за ова возило. Информации за возилото можете да добиете на телефон: + 389 2 3228055, + 389 78 599 861 – Г. Драган Серафимовски – Дика.
Детали

Dacia Logan MCV

Dacia - Logan | пред 5 дена

2007 / Бензин / 61596 км.
Прва регистрација: 10.09.2007 Регистрација: Дипломатски – не е регистрирана во 2020 Боја: Сива металик Гуми: 185/65 R15 Други карактеристики: алуминиумски фелни, електрични прозорци - напред, електрични ретровизори, радио и CD Blaupunkt, клима, 5 брзини, 7 седишта, кровни носачи, светла за магла, резервно тркало со стандардна големина. Возилото може да се погледне на 26 февруари 2020 година, помеѓу 10:00-12:00 часот, пред Амбасадата на Романија во Скопје, ул. Рајко Жинзифов бр.42, 1000 Скопје Возилото се продава на база „видено-купено”, па согласно тоа Амбасадата на Романија не одговара за било каков дефект откако возилото ќе биде продадено. Не е дозволено пробно возење. Возилото е купено ново од страна на Амбасадата на Романија, и моментално е во добра возна состојба, и е користено како административно дипломатско возило. Јавното наддавање ќе се одржи на: 2 март 2020 година, во 14.00 часот во просториите на Амбасадата на Романија во Скопје, ул. Рајко Жинзифов бр.42, 1000 Скопје. Поединци и/или правни лица можат да се регистрираат за јавното наддавање, врз основа на лична карта, соодветно тековна состојба од централниот регистар. Пријавувањето за јавното наддавање ќе се врши во просториите на Амбасадата до 27 февруари 2020 година, дo 16.00 часот, со плаќање на такса за учество од 20 евра. Неприсуството по пријавувањето на јавното наддавање резултира со губење на средствата од таксата за учество. На оние кои ќе учествуваат на јавното наддавање, но нема да го добијат, ќе им бидат вратени средствата од таксата за учество. Победникот на јавното наддавање ќе потпише купопродажен договор и во целост ќе ја плати целосната добитна цена на возилото во рок од 10 дена од денот на јавното наддавање. Трошоците поврзани со правните формалности за пренесување на сопственоста (вклучително и трошоците за договорот за купопродажба) се на сметка на купувачот. Законските регулативи што важат во Република Северна Македонија исклучуваат плаќање на данок и давачки за ова возило. Информации за возилото можете да добиете на телефон: + 389 2 3228055, + 389 78 599 861 – Г. Драган Серафимовски – Дика.
Детали

CITROEN C 4 1.4 BENZIN EXCLUSIVE AVTO MIRO

Citroen - C4 | пред 5 дена

2006 / Бензин / 130000 км.
CITROEN C4 1.4 BENZIN FUL OPREMEN AVTOMOBIL MAXIMALNO SOCUVAN REDOVNO SERVISIRAN I ODRZUVAN SO POMINATI SAMO 138000KM. DOKUMENTITE SE SREDENI DO REGISTRACIJA POSREDUVAME ZA REGISTRACIJA SO 30 % POPUST RASPOLAGAME SO POVEKE TIPOVI NA VOZILA CITROEN C 3 PEUGEOT 307 PEUGEOT 308 RENAULT MEGANE OPEL ASTRA OPEL CORSA VOLKSWAGEN POLO OPEL MERIVA FORD FOCUS FORD C-MAX FORD FIESTA LOKACIJA : NA VLEZOT VO NASELBA METODIJA ANDONOV CENTO 400 METRI OD LEVATA STRANA
Детали

Se Prodava Dacia Duster

Dacia - Duster | пред 6 дена

2015 / Бензин / 4000 км.
Se prodava Dacia Duster cena 9500 evra telefon 071-592-495
Детали

Renault Clio 1.5 dci

Renault - Clio | пред 11 дена

2003 / Дизел / 218000 км.
Солиден семеен автомобил, постојано гаражиран и редовно сервисиран со 5 врати ! ABS,Servo volan,Centralno zaklucuvanje,Radio CD so komandi na volan,maglenki,elektrika na predni stakla
Детали

VW PASSAT 16 TDI BLUE MOTION 2011GOD!!!

Volkswagen - Passat | пред 11 дена

2011 / Дизел / 80000 км.
Прв сопственик Оригинална сервисна книшка 100% Гаранција на километри 2 оригинални клучеви Перфектна состојба
Детали

Renault Clio 1.5 dci

Renault - Clio | пред 13 дена

2003 / Дизел / 218000 км.
Солиден семеен автомобил, постојано гаражиран и редовно сервисиран !
Детали

VW Golf 7 1.6 TDI 105 FAP BlueMotion Technology

Volkswagen - Golf | пред 13 дена

2015 / Дизел / 99000 км.
VW GOLF 16 TDI 110 KS proizveden 2015 god koj e vo besprekorno sostojba bez nitu eden prefarbuvan del , bez nikakvi sumovi vo motor maksimalno socuvan enterier poseduva visoko nivo na oprema Firmata NEXTCAR uvezuva kvalitetni vozila kupeni direktno od Francija, Avtomobilite se od prvi gazdi so proveren kvalitet provereno poteklo 100 % orginal kilomerti servisni dokumenti od ovlasteni dileri.Nieden avtomobil koj go prodavame ne e kupen havarisan ili osteten na bilo koj nacin. Site avtomobili imat izvestaj za sostojbata od vodecki revizorski firmi DEKRA,SGS,MAKADAM -FABRICKA NAVIGACIJA --- KLIMATRONIC --- SERVO --- MET. ---ABS ---ESP ---CD MP3= SANZER --- 12 X ARBG --- VOLAN (podesuvanje vo visina) -- BORD KOMPJUTER ELEKTRIKA NA STAKLA ELEKTRIKA NA RETROVIZORI I DR. ( realni kilometri 100% ) SERVISNA KNISKA --- DVA KLUCA GARANCIJA 6 MESECI PLATENI SITE DAVACKI DO REGISTRACIJA !!! Firmata NEXTCAR uvezuva kvalitetni vozila kupeni od Germanija,Francija .Avtomobilite se od prvi gazdi so proveren kvalitet provereno poteklo 100 % orginal kilomerti servisni dokumenti od ovlasteni dileri.Nieden avtomobil koj go prodavame ne e kupen havarisan ili osteten na bilo koj nacin. Site avtomobili imat izvestaj za sostojbata od vodecki revizorski firmi DEKRA,SGS,MAKADAM !!!Vozilata mozat da se kupat i na kredit! Info na tel. 072666000 NextCar
Детали

FIAT BRAVO 1.9 MULTIJET 8 V 120KS V AVTO MIRO

Fiat - Bravo | пред 19 дена

2008 / Дизел / 170000 км.
FIAT BRAVO 1.9 MULTIJET 120 KS. 8 VENTILI FUL OPREMEN AVTOMOBIL SO AVTOMATSKA KLIMA TEMPOMAT KOMANDI NA VOLAN METALIK BOJA ALUMINSKI FELNI ABS AIRBAG I MNOGU DRUGA OPREMA STO JA POSEDUVA OVOJ PREKRASEN AVTOMOBIL REDOVNO SERVISIRAN I ODRZUVAN DOKUMENTITE SE SREDENI DO REGISTRACIJA POSREDUVAME ZA REGISTRACIJA SO 30 % POPUST RASPOLAGAME SO POVEKE TIPOVI NA VOZILA FIAT GRANDE PUNTO FIAT LINEA VOLKSWAGEN POLO 1.4 VOLKSWAGEN GOLF 1.6 PLIN OPEL ASTRA RENAULT MEGANE CITROEN C 4 PEUGEOT 308 LOKACIJA : NA VLEZOT VO NASELBA METODIJA ANDONOV CENTO 400 METRI OD LEVATA STRANA VOZILATA MOZE DA SE KUPAT I NA RATI PREKU BANKA ILI LIZING KOMPANII
Детали

CITROEN C4 16 HDI NAVI EDITION

Citroen - C4 | пред 21 дена

2014 / Дизел / 70000 км.
Firmata NEXTCAR uvezuva kvalitetni vozila kupeni direktno od Francija, Avtomobilite se od prvi gazdi so proveren kvalitet provereno poteklo 100 % orginal kilomerti servisni dokumenti od ovlasteni dileri.Nieden avtomobil koj go prodavame ne e kupen havarisan ili osteten na bilo koj nacin. Site avtomobili imat izvestaj za sostojbata od vodecki revizorski firmi DEKRA,SGS,MAKADAM
Детали

Продавам Ауди А3 седан , 2015 год. , 1.6 TDI – 110 KS

Audi - A3 | пред 23 дена

2015 / Дизел / 59000 км.
Прв сопственик, со поминати 59.000 км, купено од BIS Auto – Битола. Од опрема поседува лед дневни светла – напред и назад со биксенон фарови , паркинг сензори , cruise-control , автоматска двозонска клима , MMI ауди радио со Bluetooth конекција , греење на седишта , кожен мултифункционален 4-крак волан , хромирани лајсни околу стакла , декорација со алуминиум во внатрешност , 4 алуминиумски бандажи 17’ so летни гуми , 4 алуминиумски бандажи 16’ со зимски гуми . Возилото е како ново , редовно сервисирано во овластен сервис и поседува фул каско осигурување без франшиза до август 2020 година. БЕЗ ЗАМЕНA Цена – 17.500 евра продавач – 076 760 420
Детали

C4 Business e-HDi 110 BMP6 Airdream

Citroen - C4 | пред 24 дена

2014 / Дизел / 99000 км.
Firmata NEXTCAR uvezuva kvalitetni vozila kupeni direktno od Francija, Avtomobilite se od prvi gazdi so proveren kvalitet provereno poteklo 100 % orginal kilomerti servisni dokumenti od ovlasteni dileri.Nieden avtomobil koj go prodavame ne e kupen havarisan ili osteten na bilo koj nacin. Site avtomobili imat izvestaj za sostojbata od vodecki revizorski firmi DEKRA,SGS,MAKADAM
Детали

RENAULT MEGANE NAVI 15 DCI 6 brzini

Renault - Megane | пред 24 дена

2014 / Дизел / 99000 км.
se plateno do registracija servisna kniska
Детали

CITROEN JAMPER HDI 7 +TOVAR 2011GOD.

Citroen - Jumper | пред 24 дена

2011 / Дизел / 39000 км.
KAKO NOV CENA SO DDV.kombeto e na firma
Детали

Citroen C5 2.0 HDI - 2009 g.- Euro 5 - Perfekten

Citroen - C5 | пред 25 дена

2009 / Дизел / 180000 км.
Продавам Citroen C5 2.0 дизел, Евро 5 стандард,140 кс. прозизведен 2009 година, со многу додатна опрема.. - ЕКСТРА АВТОМОБИЛ, КАКО НОВ со одлични перформанси, за многу поволна цена ! Колата е многу сочувана, и каросериски и внатрешно, моторот работи перфектно, многу е тивок, има голема влечна и стартна моќност и е многу економичен во поглед на потрошувачка на гориво, накратко кажано уживање е да се патува со ваков автомобил.. Како што опишав автомобилот поседува и многу додатна опрема, од која ќе набројам само некои поединости.. - Сензори за паркирање и напред и од задната страна, - сензори за дожд, - команди на волан, - климактроник, - електрика на прозори и ретровизори, - алуминиумски бандажи.. - абс - аирбег - серво - и мн. др. Кога вртите волан навечер во лево или десно се палат странични светла во зависност на која страна го вртите воланот и додатно ги осветлува аглите при движење, има одлично озвучување и уште многу додатна опрема од која се функционира одлично, без никакви проблеми Платени се сите давачки до регистрација (царински процедури, данок и сл.) и комплетирани се сите документи со преводи, нотарски заверки и.т.н. На купувачот останува само да ја регистрира и да вози (За ваша информација овој автомобил нов чини 22.980 евра) - еве ги и другите официјални цени споредбено по јачина на мотор и сл Citroen C5 1.6 112KS HDi 20.980 € Citroen C5 2.0 140KS HDi 22.980 € Citroen C5 2.0 163KS HDi 25.580 € Citroen C5 2.0 163KS HDi Auto 28.480 € ВИ НУДАМ СУПЕР АВТОМОБИЛ ПО СУПЕР НИСКА ЦЕНА ! ИСКОРИСТЕТЕ ЈА ПРИЛИКАТА ДОДЕКА ТРАЕ ! Телефон за контакт - 078-712-155
Детали

FIAT GRANDE PUNTO 1.3 M-Jet Dizel 66KW/90KS 6 brzini 2006 g

Fiat - Punto | пред 26 дена

2006 / Дизел / 195000 км.
Fiat Grande Punto 1.3 MultiJet 2006 g. 3 Vrati, Motor : 1.3cm3, 90KS, 6 Brzini Pominati 194 000 km Reg do 11.2020 g. Bogata Seriska Oprema plus Staklen Dvoen Sonchev krov Novi Zimski gumi General i Solidni Letni gumi CENA : 3 100 EUR ( ZA KESH) _____________________________ Kontakt i info: 074/234-044
Детали

Renault Clio IV Expression Energy navi dCi 90 -13

Renault - Clio | пред 26 дена

2013 / Дизел / 90000 км.
Firmata NEXTCAR uvezuva kvalitetni vozila kupeni direktno od Francija, Avtomobilite se od prvi gazdi so proveren kvalitet provereno poteklo 100 % orginal kilomerti servisni dokumenti od ovlasteni dileri.Nieden avtomobil koj go prodavame ne e kupen havarisan ili osteten na bilo koj nacin. Site avtomobili imat izvestaj za sostojbata od vodecki revizorski firmi DEKRA,SGS,MAKADAM
Детали

Peugeot 206 1.4 HDi

Peugeot - 206 | пред 27 дена

2001 / Дизел / 161000 км.
Se prodava Peugeot 206 1.4 HDi vo odlicna sostojba. Tel. 078 452 071
Детали

RENAULT CLIO 15 DCI 90 NAVI

Renault - Clio | пред 27 дена

2013 / Дизел / 110000 км.
SE PLATENO DO REGISTRACIJA SERVSNA Firmata NEXTCAR uvezuva kvalitetni vozila kupeni direktno od Francija, Avtomobilite se od prvi gazdi so proveren kvalitet provereno poteklo 100 % orginal kilomerti servisni dokumenti od ovlasteni dileri.Nieden avtomobil koj go prodavame ne e kupen havarisan ili osteten na bilo koj nacin. Site avtomobili imat izvestaj za sostojbata od vodecki revizorski firmi DEKRA,SGS,MAKADAM
Детали

Nissan Qashgai 15 dci 360 Biznis

Nissan - Qashqai | пред 27 дена

2016 / Дизел / 80000 км.
NOV
Детали

HUNDAI I30 1.4CW

Hyundai - i30 | пред 29 дена

2010 / Бензин / 132000 км.
Прв сопственик.Редовно сервисиран во овластен сервис.
Детали

OPEL MERIVA 1.4 ECOTEC PERFEKTNA AVTO MIRO

Opel - Meriva | пред 1 месец

2007 / Бензин / 120000 км.
OPEL MERIVA 1.4 ECOTEC 66KW FUL OPREMEN AVTOMOBIL MAXIMALNO SOCUVAN REDOVNO SERVISIRAN I ODRZUVAN DOKUMENTITE SE SREDENI DO REGISTRACIJA POSREDUVAME ZA REGISTRACIJA SO 30 % POPUST RASPOLAGAME SO POVEKE TIPOVI NA VOZILA OPEL CORSA 1.2 2008G. OPEL ASTRA 1.4 2008 GOD. FORD FOCUS C-MAX 2008G 1.6TDCI LOKACIJA : NA VLEZOT VO NASELBA METODIJA ANDONOV CENTO 400 METRI OD LEVATA STRANA SORABOTUVAME SO MOGO LIZING I JUTE CREDIT LIZING KOMPANI
Детали

VOLKSWAGEN PASSAT 1.6 TDI TRENDLINE AVTO MIRO

Volkswagen - Passat | пред 1 месец

2016 / Дизел / 150000 км.
VOLKSWAGEN PASSAT 1.6 TDI 120KS.2016G TRENDLINE EVRO 6 FUL OPREMEN AVTOMOBIL SO AVTOMATSKA DVOZONSKA KLIMA TEMPOMAT GPS NAVIGACIJA SO GOLEM EKRAN NA DOPIR ZADNA KAMERA PARK SENZORI PDC SENZOR ELEKTRICNO PODESUVANJE NA SEDISTA I MNOGU DRUGA OPREMA STO JA POSEDUVA OVOJ PREKRASEN AVTOMOBIL REDOVNO SERVISIRAN I ODRZUVAN VO OVLASTEN SERVIS SO POMINATI SAMO 160 000KM ZA KOI DAVAME PISMENA GARANCIJA GO POSEDUVA NAJDOBRIOT I NAJEKONOMICNIOT MOTOR OD OVAA KATEGORIJA SO POTROSUVACKA OD 5.5 LITRI NA 100KM. AVTOMOBILOT E UVEZEN OD GERMANIJA OD OVLASTEN SALON DOKUMENTITE SE SREDENI DO REGISTRACIJA POSREDUVAME ZA REGISTRACIJA SO 30 % POPUST RASPOLAGAME SO POVEKE TIPOVI NA VOZILA AUDI A 6 2.0 TDI BMW 320 BMW 520 OPEL INSIGNIA PEUGEOT 508 VOLKSWAGEN GOLF 7 MERCEDES C 220 MERCEDES E 220 VOLKSWAGEN TOURAN LOKACIJA : NA VLEZOT VO NASELBA METODIJA ANDONOV CENTO 400 METRI OD LEVATA STRANA SORABOTUVAME SO MOGO LIZING I JUTE CREDIT LIZING KOMPANII NAPOMENA : ZA KES EXTRA CENA
Детали

RENAULT MEGANE 15 DCI

Renault - Megane | пред 1 месец

2015 / Дизел / 99000 км.
Firmata NEXTCAR uvezuva kvalitetni vozila kupeni direktno od Francija, Avtomobilite se od prvi gazdi so proveren kvalitet provereno poteklo 100 % orginal kilomerti servisni dokumenti od ovlasteni dileri.Nieden avtomobil koj go prodavame ne e kupen havarisan ili osteten na bilo koj nacin. Site avtomobili imat izvestaj za sostojbata od vodecki revizorski firmi DEKRA,SGS,MAKADAM
Детали