Безбедносна опрема

Друга опрема

Приказ на 37 возила

Модел - Megane
Доколку сакате, можете да ги следите новите огласи од ова пребарување на вашата е-пошта. Види како

Доколку сакате, можете да ги следите новите огласи од ова пребарување на вашата е-пошта.

Ако се согласувате да ви испратиме известувања за нови огласи на вашата е-пошта кликнете на копчето "Потврди"


Продавам Renault Megane 2, 1.5 dCi, 2006

Renault - Megane | стар оглас

2006 / Дизел / 107 км.
106 KS, 107.000 км 5.000 евра, Регистриран до 15.05.2018 г. Опрема меѓу др. и: Автоматска клима, Патен комјутер, 6 степен менувач, Renault Card – Централно заклучување, Металик сребрена боја,Темпомат (Cruise Control), Магленки, ALU 205/55 R16, ABS+BAS+EBV, Радио CD MP3 со команди на управувачот, 8 x Airbag, Елек. ретровизори што се греат во боја на каросерија, Секвенционални ел. стакла напред и назад, Сензори за дожд, Автм.палење на светла и брисачи, Темни спротски тонови на внатрешност, Средни наслони за раце напред и назад, Сервисиран исклучиво во овластен Renault сервис.
Детали

Povolno Reno Megan silver

Renault - Megane | стар оглас

2002 / Бензин / 40000 км.
Prv sopstvenik,ocuvana,odrzuvana,gumi novi(2015),registrirana do april 2018
Детали

Renault 130 ks noviot motor toppppp

Renault - Megane | стар оглас

2006 / Дизел / 140000 км.
Bez ni edna mana Ko nova cenata e namalena od 3500 na 3200 prodadeno
Детали

RENO Megan

Renault - Megane | стар оглас

2003 / Бензин / 105000 км.
Reno Megan kupen vo salon vo MKD. Redovno servisiran so servisna kniska Voziloto e registrirano do 03/2018
Детали

Renault Megane 1.5 DCI

Renault - Megane | стар оглас

2005 / Дизел / 170 км.
Се Продава Рено Меган 1.5, 2005 год, 74 KW. Регистрирана до 07.12.2017 Нови зимски и летни гуми, Целосен сервис - ребрасти кајш, лагер затегач, водна пумпа, филтри, плочки-диск .....
Детали

Renault Megane 1.9 dci

Renault - Megane | стар оглас

2008 / Дизел / 200000 км.
Se prodava Renault Megane 1.9dci 137ks.Kolata e vo top sostojba samo sto napred se ostetni predniot branik i desniot far.Motorot raboti prefektno so pominati 200000km.full oprema.Kolata e donesena od Germanija I ne carineta Od oprema poseduva: -6 brzini -Kolata e 2008 -Klima (raboti 100%) -fabricko radio so komandi na volan -elektrika na site stakla -elektrika na retrovizori -maglenki - prva boja 100% -Kolata e so prekrasen enterier -abs -Airbeg 8x -elektrika na retrovizori -Krovni drzac i mnogu druga oprema Cenata ne e fiksna Za poveke info inbox
Детали

SE PRODAVA RENAULT MEGANE 1.6 KARMANN EDITION

Renault - Megane | стар оглас

2005 / Бензин / 140000 км.
ITNO SE PRODAVA RENAULT MEGANE 1.6 CABRIO - KARMANN EDITION O.Z 17'' bandazi Napraven e servis pred 500km - smenet kais, ulje, site filtri Smeneti stabilizatori, amortizeri i sponi na dvete predni gumi pred 1000km Novi letni gumi + 2 zimski gumi Bugarski tablici i dokumenti! Registracija i zelen karton do 15.07.2017 BEZ ZAMENI!!! 115 HP @ 6000RPM CITY 8.1 L/100Km HIGHWAY 5.2 L/100Km COMBINED 6.1 L/100Km MOZE DA SE PROBA VO SEKOE VREME 077 858 249
Детали