Volkswagen Polo

Polo

3500 евра
Продавач 2s auto
Телефон
078264833
Е-пошта Прати порака до продавачот
Локација Скопје
Поставен Денес во 07:06

Инфо

Година 2005
Гориво Бензин
Километри 160000
Тип на возило Хеџбек
Коњски сили 70 кс
Зафатнина на моторот 1198 цм3
Менувач Мануелен
Еко стандард Euro 4

Ново! Информативна пресметка на месечни рати за овој автомобил

0 евра 3500 евра
12 месеци/1 год. 84 месеци/7 год.

Сопствено учество: 0 евра

Месечни рати: 36 месеци

Кредит: 3500 евра

Опис

☎️ 078264833☎️

Безбедносна опрема

ABS
Серво
Централно заклучување
Airbag(Возач)
Airbag(Совозач)
Airbag(Странични)
Ксенон светла
4х4
ESP / ASR / BCA
Аларм

Друга опрема

Навигација
Борд Компјутер
Клима(обична)
Клима(автоматска)
Сончев кров
Радио
Радио USB

Дополнителни особини

Точен модел (варијанта) Polo IV (9N3)
Мотор 1.2 (70 Hp) 5-d
Врати 3
Максимална брзина 167 km/h
Од 0 до 100 км/час 14.5 sec
Капацитет на резервоарот 45 l
Година кога почнува производството 2005 year
Година кога запира производството 2009 year
Седишта 5
Минимална зафатнина на багажот 270 l
Максимална зафатнина на багажот 1030 l
Тркала Front wheel drive
Број на брзини (мануелен менувач) 5
Предни сопирачки Ventilated discs
Задни сопирачки Disc
Серво волан Hydraulic Steering
Потрошувачка на гориво (градска) 7.6 l/100 km.
Потрошувачка на гориво (економично) - отворено 4.8 l/100 km.
Потрошувачка на гориво (комбинирано) 5.8 l/100 km.
Тежина 1095 kg.
Максимална тежина 1650 kg.
Димензии на пневматици 165/70 R14

Може да ве интересира

POLO 1.4 TDI PROIZVEDENA 2006/2005 GODINA

Volkswagen - Polo | стар оглас

2005 / Дизел / 198000 км.
PRODAVAM VOLKSWAGEN POLO 1.4 TDI PROIZVEDENA 2006/2005 GODINA SO FUL OPREMA SERVISNA KNISKA DONESENA OD UVOZ PLATENI SITE DAVACKI DO REGISTRACIJA VO EKSTRA SOSTOJBA AVTOMOBIL SO MNOGU MALA POTROSUVACKA SAMO 4L/100KM
Детали