Peugeot 2008

Peugeot 2008 ALURE CROSSOVER BlueHDI

14099 евра 14199 евра
Продавач NEXT CAR
Телефон
072666000
Е-пошта Прати порака до продавачот
Локација Скопје
Поставен пред 2 дена
Страна на продавачот

Инфо

Година 2019
Гориво Дизел
Километри 90000
Тип на возило Кросовер
Коњски сили 88 кс
Зафатнина на моторот 1499 цм3
Менувач Автоматски
Еко стандард Euro 6

Ново! Информативна пресметка на месечни рати за овој автомобил

0 евра 14099 евра
12 месеци/1 год. 84 месеци/7 год.

Сопствено учество: 0 евра

Месечни рати: 36 месеци

Кредит: 14099 евра

Опис

✅Peugeot 2008 Allure CROSSOVER 1.5. 120 ✅ ✅ euro 6

ABS
AirBag
ESP
Multimedia System
Припрема за Телефон
Централна Брава
Алуминиумски Бандажи
Електрични Прозори
Електрични Ретровизори
Ел. Склопливи Ретровизори
Затемнети Стакла
Борд Компјутер [КОЛОР]
Кожен Волан
Команди на Волан
CRUISE Control
Менувач avtomatik
Навигационен Систем
Климатроник [ДВОЗОНСКИ]
Паркинг Сензори
Park ASSIST
Спортски Седишта
Сензори за Дожд
LED Пакет
START-STOP Систем
HILL-HOLD Assist
LANE Assist
Мерач на Притисок во Гуми
КАМЕРА ЗА СООБРАЌАЈНИ ЗНАЦИ
И ДР.
● МОЖНОСТ ЗА ЛИЗИНГ / ПЛАЌАЊЕ НА РАТИ✅
● МОЖНОСТ ЗА КОМПЛЕТНА РЕГИСТРАЦИЈА ОД НАША СТРАНА✅
● 2 ОРИГИНАЛНИ КЛУЧЕВИ
● КОМПЛЕТНА СЕРВИСНА ИСТОРИЈА✅
● ГАРАНЦИЈА ЗА ПОМИНАТИ КИЛОМЕТРИ✅
● УВЕЗЕНО ОД ОВЛАСТЕН ДИСТРИБУТЕР ОД EU✅

Безбедносна опрема

ABS
Серво
Централно заклучување
Airbag(Возач)
Airbag(Совозач)
Airbag(Странични)
Ксенон светла
4х4
ESP / ASR / BCA
Аларм

Друга опрема

Навигација
Борд Компјутер
Клима(обична)
Клима(автоматска)
Сончев кров
Радио
Радио USB

NEXTCAR uvezuva kvalitetni vozila kupeni od direktno od vodeckite svetski firmi od Francija .Avtomobilite se so proveren kvalitet provereno poteklo 100 % orginal kilomerti site poseduvat servisni dokumenti od ovlasteni dileri.Nieden avtomobil koj go prodavame ne e kupen havarisan ili osteten na bilo koj nacin. Site avtomobili imat izvestaj za sostojbata od vodecki revizorski firmi DEKRA,SGS,MAKADAM !!! info. tel. 072666000 https://nextcar.mk/

Може да ве интересира

Peugeot 2008 CROSSOVER 1.5.120 BlueHDI Avtomatik !

Peugeot - 2008 | Вчера во 13:31

2019 / Дизел / 90000 км.
SERVISNA KNISKA Peugeot 2008 CROSSOVER 1.5 BlueHDI avtomatik !
Детали