Seat Mii

SEAT ARONA 16 TDI XPERIENCE EURO 6

14999 евра 15099 евра
Продавач NEXT CAR
Телефон
072666000
Е-пошта Прати порака до продавачот
Локација Скопје
Поставен пред 2 дена
Страна на продавачот

Инфо

Година 2020
Гориво Дизел
Километри 88000
Тип на возило Кросовер
Коњски сили 115 кс
Зафатнина на моторот 1600 цм3
Менувач Мануелен
Еко стандард Euro 6

Ново! Информативна пресметка на месечни рати за овој автомобил

0 евра 14999 евра
12 месеци/1 год. 84 месеци/7 год.

Сопствено учество: 0 евра

Месечни рати: 36 месеци

Кредит: 14999 евра

Опис

rezervirana !!!!!!!!!!!!!!!!!!! SEAT ARONA 16 TDI XPERIENCE EURO 6
• Темпомат
• Странични воздушни перничиња во
предниот дел
• Возачко и совозачко воздушно перниче
• Потсетник за безбедносен појас
• ESP - Електронски систем за стабилност
• Заклучување на диференцијал
• Адаптивно управување (Servotronic)
Електроника:
• 8 звучници
• стандардно радио со 8.25" екран на допир
• SEAT CONNECT Услуги
• 2 предни и задни осветлени USB Type C
порти
• Full LED светла
• LED предни магленки со функција за свиок
• Двозонски климатроник
• Централно заклучување
• Bluetooth®
Надворешност:
• Надворешни ретровизори во
боја на возилото
• Електронско подесување на
ретровизори со функција за
греење, преклопливост и
„Welcome“ светло
• Конвексен лев ретровизор
• 16" Алуминиумски тркала
Внатрешност:
• Внатрешен кров во сива боја
• Штофени Comfort седишта
• Кожна рачка на менувач
• Кожен мулти функционален спортски волан
• Осветлување на под
• 2 внатрешни светла напред и назад
• 12V приклучок
• ISOFIX куки за прицврстување
• Chrome пакет
• Остава во вратите
-Wireless polnenje na telefon
-Park Pilot

Безбедносна опрема

ABS
Серво
Централно заклучување
Airbag(Возач)
Airbag(Совозач)
Airbag(Странични)
Ксенон светла
4х4
ESP / ASR / BCA
Аларм

Друга опрема

Навигација
Борд Компјутер
Клима(обична)
Клима(автоматска)
Сончев кров
Радио
Радио USB

NEXTCAR uvezuva kvalitetni vozila kupeni od direktno od vodeckite svetski firmi od Francija .Avtomobilite se so proveren kvalitet provereno poteklo 100 % orginal kilomerti site poseduvat servisni dokumenti od ovlasteni dileri.Nieden avtomobil koj go prodavame ne e kupen havarisan ili osteten na bilo koj nacin. Site avtomobili imat izvestaj za sostojbata od vodecki revizorski firmi DEKRA,SGS,MAKADAM !!! info. tel. 072666000 https://nextcar.mk/