Chevrolet Aveo

Chevrolet Aveo 2008 1.2

2800 евра
Продавач Goce
Телефон
070274725
Е-пошта Прати порака до продавачот
Локација Скопје
Поставен пред 1 месец

Инфо

Година 2008
Гориво Бензин /LPG
Километри 155000
Тип на возило Седан
Коњски сили 72 кс
Зафатнина на моторот 1150 цм3
Менувач Мануелен
Еко стандард /

Ново! Информативна пресметка на месечни рати за овој автомобил

0 евра 2800 евра
12 месеци/1 год. 84 месеци/7 год.

Сопствено учество: 0 евра

Месечни рати: 36 месеци

Кредит: 2800 евра

Опис

Se prodava Chevrolet Aveo 2008 god. 1.2
Registrirana do 08.22

Безбедносна опрема

ABS
Серво
Централно заклучување
Airbag(Возач)
Airbag(Совозач)
Airbag(Странични)
Ксенон светла
4х4
ESP / ASR / BCA
Аларм

Друга опрема

Навигација
Борд Компјутер
Клима(обична)
Клима(автоматска)
Сончев кров
Радио
Радио USB

Дополнителни особини

Точен модел (варијанта) Aveo Sedan
Мотор 1.2 i 8V (72 Hp)
Врати 4
Максимална брзина 157 km/h
Од 0 до 100 км/час 13.7 sec
Капацитет на резервоарот 45 l
Година кога почнува производството 2004 year
Седишта 5
Максимална зафатнина на багажот 400 l
Тркала Front wheel drive
Број на брзини (мануелен менувач) 5
Предни сопирачки Disc
Задни сопирачки Drum
Потрошувачка на гориво (градска) 8.4 l/100 km.
Потрошувачка на гориво (економично) - отворено 5.2 l/100 km.
Тежина 997 kg.
Максимална тежина 1490 kg.
Димензии на пневматици 155/80R13

Може да ве интересира

ДЕЛОВИ ЗА Шевролет Авео 08 седан плин 1.2, Клима

Chevrolet - Aveo | стар оглас

2008 / Бензин /LPG / 190000 км.
ДЕЛОВИ ЗА Шевролет Авео 08 седан плин 1.2, Клима +Серво,+,радио ЦД, +Мотор 1.2 екотек +мењач 5 брзини мануал +Плин ЛАНДИ РЕНЦО . ЈАВУВАЈТЕ СЕ САМО ЗА НАВЕДЕНИТЕ ДЕЛОВИ НА ОВОЈ ТЕЛЕФОН 079 265 679
Детали