Volkswagen Passat

Se prodava

6000 евра
Продавач Dani
Телефон
070741884
Е-пошта Прати порака до продавачот
Локација Струга
Поставен пред 6 дена

Инфо

Година 2005
Гориво Дизел
Километри 215000
Тип на возило Седан
Коњски сили 140 кс
Зафатнина на моторот 1968 цм3
Менувач Мануелен
Еко стандард Euro 3

Ново! Информативна пресметка на месечни рати за овој автомобил

0 евра 6000 евра
12 месеци/1 год. 84 месеци/7 год.

Сопствено учество: 0 евра

Месечни рати: 36 месеци

Кредит: 6000 евра

Опис

Passat mnogu socuvana kola.
Novi guni MS 4 sezonski pred mesec, nov akumulator pred 1 nedela, full service pred 2 meseci. Za kilometraza mozete da proverete kaj sakate vie, koga sakate mozete da go probate da go vidite. I da go proverete vo sekoja mehanika duri i da prasate po broj na sasija.kako vie razmislite.

Безбедносна опрема

ABS
Серво
Централно заклучување
Airbag(Возач)
Airbag(Совозач)
Airbag(Странични)
Ксенон светла
4х4
ESP / ASR / BCA
Аларм

Друга опрема

Навигација
Борд Компјутер
Клима(обична)
Клима(автоматска)
Сончев кров
Радио
Радио USB

Дополнителни особини

Точен модел (варијанта) Passat (B6)
Мотор 2.0 TDI (140 Hp)
Врати 4
Максимална брзина 209 (206) km/h
Од 0 до 100 км/час 9.8 (9.8) sec
Капацитет на резервоарот 70 l
Година кога почнува производството 2005 year
Седишта 5
Минимална зафатнина на багажот 565 l
Тркала Front wheel drive
Број на брзини (автоматски менувач) 6
Број на брзини (мануелен менувач) 6
Предни сопирачки Ventilated discs
Задни сопирачки Disc
Потрошувачка на гориво (градска) 7.9 (9) l/100 km.
Потрошувачка на гориво (економично) - отворено 4.9 (5.3) l/100 km.
Потрошувачка на гориво (комбинирано) 5.9 (6.6) l/100 km.
Емисија на издувни гасови Euro III
Тежина 1454 kg.
Максимална тежина 2060 kg.
Димензии на пневматици 205/55 R16
Големина на тркала 6.5J X 16

Може да ве интересира

Пасат

Volkswagen - Passat | пред 24 дена

2005 / Дизел / 300000 км.
Се продава Пасат Б6 во екстра состојба без дополнителни трошоци може замена со ваша доплата.
Детали

VOLKSWAGEN PASSAT 1.9 105 KS

Volkswagen - Passat | стар оглас

2005 / Дизел / 200000 км.
SE PRODAVA PASAT 1.9 105 KS 2005 GODINA VO ODLICNA SOSTOJBA KAKO NOV REGISTRIRAN CELA GODINA UVOZEN OD SVAJCARIJA
Детали