Opel Insignia

OPEL INSIGNIA 2.0 CDTI 118kw 2009g. COSMO

7000 евра
Продавач Viktor
Телефон
078550555
Е-пошта Прати порака до продавачот
Локација Скопје
Поставен Вчера во 17:11

Инфо

Година 2009
Гориво Дизел
Километри 154585
Тип на возило Караван
Коњски сили 160 кс
Зафатнина на моторот 1956 цм3
Менувач Мануелен
Еко стандард Euro 5

Ново! Информативна пресметка на месечни рати за овој автомобил

0 евра 7000 евра
12 месеци/1 год. 84 месеци/7 год.

Сопствено учество: 0 евра

Месечни рати: 36 месеци

Кредит: 7000 евра

Опис

Opel Insignia 2.0 118 kw/160hp registrirana do 09.09.2022 god. So realni 156482m, napraven golem servis, mnogu dobro socuvana za sto vo prilogot ima soodvetna foto dokumentacija vase e samo da vozite bez dopolnitelni vlozuvanja. 078 550555 Viktor

Безбедносна опрема

ABS
Серво
Централно заклучување
Airbag(Возач)
Airbag(Совозач)
Airbag(Странични)
Ксенон светла
4х4
ESP / ASR / BCA
Аларм

Друга опрема

Навигација
Борд Компјутер
Клима(обична)
Клима(автоматска)
Сончев кров
Радио
Радио USB

Дополнителни особини

Точен модел (варијанта) Insignia Hatchback
Мотор 2.0 CDTI (160 Hp) DPF
Врати 5
Максимална брзина 218 km/h
Од 0 до 100 км/час 9.5 sec
Капацитет на резервоарот 70 l
Година кога почнува производството 2008 year
Седишта 5
Минимална зафатнина на багажот 520 l
Максимална зафатнина на багажот 1465 l
Тркала Front wheel drive
Број на брзини (мануелен менувач) 6
Предни сопирачки Ventilated discs
Задни сопирачки Disc
Серво волан Electric Steering
Потрошувачка на гориво (градска) 7.6 l/100 km.
Потрошувачка на гориво (економично) - отворено 4.8 l/100 km.
Потрошувачка на гориво (комбинирано) 5.8 l/100 km.
Емисија на издувни гасови EURO IV
Тежина 1613 kg.
Максимална тежина 2140 kg.
Димензии на пневматици 215/60R16; 225/55R17; 245/45R18

Може да ве интересира

Opel Insignia 1.6 плин 180кс 2010г.

Opel - Insignia | стар оглас

2010 / Бензин /LPG / 174000 км.
Продавам Opel Insignia 1,6 180кс со вграден плиснки уред. Колата е во перфектна состојба. Има поминато 175 000км (гаранција за километри). Купена во Македонија -втор газда -сервисна книшка -ABS -Airbag x10 -ESP -Multimedia Input -Park Assist -Radio / CD -Борд компјутер -Електрични Прозори -Електрични Ретровизори -Климатроник двозонски -Кожен Волан -Команди на Волан -Навигација -Паркинг Сензори -Светла за Магла -Централна Брава -Сензори за Дожд -Електрика на седишта -Аларм -borbet бандажи Со колата добивате уште еден пар зимски гуми и ОZ бандажи
Детали