Volkswagen Polo

Se prodava polo 1.2

4900 евра
Продавач Irena
Телефон
071397613
Е-пошта Прати порака до продавачот
Локација Скопје
Поставен пред 9 дена

Инфо

Година 2011
Гориво Дизел
Километри 19000
Тип на возило Хеџбек
Коњски сили 75 кс
Зафатнина на моторот 1199 цм3
Менувач Мануелен
Еко стандард Euro 5

Ново! Информативна пресметка на месечни рати за овој автомобил

0 евра 4900 евра
12 месеци/1 год. 84 месеци/7 год.

Сопствено учество: 0 евра

Месечни рати: 36 месеци

Кредит: 4900 евра

Опис

Avtomobilot e vo odlicna sostojba registritan do juli lice za kintakt Irena 071397613

Безбедносна опрема

ABS
Серво
Централно заклучување
Airbag(Возач)
Airbag(Совозач)
Airbag(Странични)
Ксенон светла
4х4
ESP / ASR / BCA
Аларм

Друга опрема

Навигација
Борд Компјутер
Клима(обична)
Клима(автоматска)
Сончев кров
Радио
Радио USB

Дополнителни особини

Точен модел (варијанта) Polo V
Мотор 1.2 (75 Hp) TDI
Врати 5
Максимална брзина 170 km/h
Од 0 до 100 км/час 13.9 sec
Капацитет на резервоарот 45 l
Година кога почнува производството 2010 year
Година кога запира производството 2014 year
Седишта 5
Минимална зафатнина на багажот 261 l
Максимална зафатнина на багажот 952 l
Тркала Front wheel drive
Број на брзини (мануелен менувач) 5
Предни сопирачки Ventilated discs
Задни сопирачки Disc
Серво волан Electric Steering
Потрошувачка на гориво (градска) 4.6 l/100 km.
Потрошувачка на гориво (економично) - отворено 3.3 l/100 km.
Потрошувачка на гориво (комбинирано) 3.8 l/100 km.
Емисија на издувни гасови EURO V
Тежина 1132 kg.
Максимална тежина 1620 kg.

Може да ве интересира

VW Polo 1.2 TDI 55kW 2010

Volkswagen - Polo | стар оглас

2010 / Дизел / 120000 км.
Се продава Volkswagen Polo 1.2 TDI 55kW со 5 врати, темно сива боја. Колата е купена од Porsche Македонија и сите сервиси се правени таму. Регистрација до 05.03.2019. Променет е ребраст каиш на последен сервис. Колата е претежно возена на автопат, никогаш не е удрена или поправана на било каков начин освен редовен сервис. Единствени „оштетувања“ што ги има се мали неприметливи гребаници поради несовесни шофери на скопски паркингзи, на 2 места на браник. Радио: Променето радио со ново подобро радио, и инсталиран микрофон кај шофер, можност за целосно поврзување со Bluetooth, AUX кабел, и USB. Сменети предни (на предни врати) звучници и ставени подобри, и додадени два на задни врати (сите промени правени во Dog Security). Ентериерот е во одлична состојба, додаден е потпирач за рака со место за складирање додатни работи помеѓу двете седишта. Потпирачот има механизам за продолжување, кревање целосно нагоре, подесување на висина, и лесно се вади целосно. Гуми (14inch - челични бандажи): 4 нови летни гуми - Goodrich 4 нови зимски гуми - Sava Колата има и држачи за горен бажник кои фаќаат на најголем дел од багажници, се местат за 5 минути. Колата се продава единствено поради земање на друга кола. Може да се погледне во секое време, може да се проба на тест возење. Ве молам без замени.
Детали