Volkswagen Passat

Пасат

5600 евра
Продавач Zlatko
Телефон
070317678
Е-пошта Прати порака до продавачот
Локација Прилеп
Поставен Вчера во 13:30

Инфо

Година 2005
Гориво Дизел
Километри 300000
Тип на возило Седан
Коњски сили 140 кс
Зафатнина на моторот 1968 цм3
Менувач Мануелен
Еко стандард Euro 4

Ново! Информативна пресметка на месечни рати за овој автомобил

0 евра 5600 евра
12 месеци/1 год. 84 месеци/7 год.

Сопствено учество: 0 евра

Месечни рати: 36 месеци

Кредит: 5600 евра

Опис

Се продава Пасат Б6 во екстра состојба без дополнителни трошоци може замена со ваша доплата.

Безбедносна опрема

ABS
Серво
Централно заклучување
Airbag(Возач)
Airbag(Совозач)
Airbag(Странични)
Ксенон светла
4х4
ESP / ASR / BCA
Аларм

Друга опрема

Навигација
Борд Компјутер
Клима(обична)
Клима(автоматска)
Сончев кров
Радио
Радио USB

Дополнителни особини

Точен модел (варијанта) Passat (B6)
Мотор 2.0 TDI (140 Hp)
Врати 4
Максимална брзина 209 (206) km/h
Од 0 до 100 км/час 9.8 (9.8) sec
Капацитет на резервоарот 70 l
Година кога почнува производството 2005 year
Седишта 5
Минимална зафатнина на багажот 565 l
Тркала Front wheel drive
Број на брзини (автоматски менувач) 6
Број на брзини (мануелен менувач) 6
Предни сопирачки Ventilated discs
Задни сопирачки Disc
Потрошувачка на гориво (градска) 7.9 (9) l/100 km.
Потрошувачка на гориво (економично) - отворено 4.9 (5.3) l/100 km.
Потрошувачка на гориво (комбинирано) 5.9 (6.6) l/100 km.
Емисија на издувни гасови Euro III
Тежина 1454 kg.
Максимална тежина 2060 kg.
Димензии на пневматици 205/55 R16
Големина на тркала 6.5J X 16

Може да ве интересира

VOLKSWAGEN PASSAT 1.9 105 KS

Volkswagen - Passat | стар оглас

2005 / Дизел / 200000 км.
SE PRODAVA PASAT 1.9 105 KS 2005 GODINA VO ODLICNA SOSTOJBA KAKO NOV REGISTRIRAN CELA GODINA UVOZEN OD SVAJCARIJA
Детали