Volkswagen Golf

Голф 5

4999 евра
Продавач Zlatko
Телефон
070317678
Е-пошта Прати порака до продавачот
Локација Прилеп
Поставен Вчера во 13:30

Инфо

Година 2005
Гориво Дизел
Километри 178000
Тип на возило Хеџбек
Коњски сили 105 кс
Зафатнина на моторот 1896 цм3
Менувач Мануелен
Еко стандард Euro 4

Ново! Информативна пресметка на месечни рати за овој автомобил

0 евра 4999 евра
12 месеци/1 год. 84 месеци/7 год.

Сопствено учество: 0 евра

Месечни рати: 36 месеци

Кредит: 4999 евра

Опис

Се продава Голф во екстра состојба без дополнителни трошоци, шест брзини голем дисплеј, два клуча , регистрација до 01-08-2022 , со зелен картон.

Безбедносна опрема

ABS
Серво
Централно заклучување
Airbag(Возач)
Airbag(Совозач)
Airbag(Странични)
Ксенон светла
4х4
ESP / ASR / BCA
Аларм

Друга опрема

Навигација
Борд Компјутер
Клима(обична)
Клима(автоматска)
Сончев кров
Радио
Радио USB

Дополнителни особини

Точен модел (варијанта) Golf V
Мотор 1.9 TDI 4Motion (105 Hp)
Врати 3/5
Максимална брзина 185 km/h
Од 0 до 100 км/час 12.1 sec
Капацитет на резервоарот 60 l
Година кога почнува производството 2005 year
Година кога запира производството 2008 year
Седишта 5
Минимална зафатнина на багажот 350 l
Максимална зафатнина на багажот 1305 l
Тркала All wheel drive (4x4)
Број на брзини (автоматски менувач) -
Број на брзини (мануелен менувач) 6
Предни сопирачки Ventilated discs
Задни сопирачки Disc
Серво волан Hydraulic Steering
Потрошувачка на гориво (градска) 7.9 l/100 km.
Потрошувачка на гориво (економично) - отворено 4.9 l/100 km.
Тежина 1425 kg.
Максимална тежина 1960 kg.
Димензии на пневматици 195/65 R15 T
Големина на тркала 6JX15

Може да ве интересира

Golf 5 2.0 tdi

Volkswagen - Golf | стар оглас

2005 / Дизел / 220000 км.
Se prodava golf 5 2.0 tdi vo odlicna sosotojba registriran so mn mala potrosuvacka
Детали

Golf V

Volkswagen - Golf | стар оглас

2005 / Дизел / 270000 км.
Se prodava Golf V 2005 2.0 140 HP redovno servisiran i odrzuvam vozen samo na teritorija Skopje.
Детали

VW GOLF 1.9 TDI 105 KS UVOZZ

Volkswagen - Golf | стар оглас

2005 / Дизел / 160000 км.
Perfektna sostojba full oprema Plateno se do registracija Proba I proverka kade sakate POZZ Golem servis napraven Nov set lameli drug lager I zamaec Nov set rebrasti zategaci so vodna pumpa so dokument Servisirana komplet Prednica kamen stegnata za vozenje Mozno zamena so realni ceni Pozz
Детали

VW GOLF V 1.9TDI 105 KS ODLICNA SOSTOJBA-05

Volkswagen - Golf | стар оглас

2005 / Дизел / 178000 км.
Ful oprema so navigacija.
Детали