Opel Insignia

Opel Insignia 1.6 плин 180кс 2010г.

7700 евра
Продавач Гоце
Телефон
078215457
Локација Скопје
Поставен стар оглас

Инфо

Година 2010
Гориво Бензин /LPG
Километри 174000
Тип на возило Седан
Коњски сили 180 кс
Зафатнина на моторот 1598 цм3
Менувач Мануелен
Еко стандард Euro 5

Ново! Информативна пресметка на месечни рати за овој автомобил

0 евра 7700 евра
12 месеци/1 год. 84 месеци/7 год.

Сопствено учество: 0 евра

Месечни рати: 36 месеци

Кредит: 7700 евра

Опис

Продавам Opel Insignia 1,6 180кс со вграден плиснки уред. Колата е во перфектна состојба.
Има поминато 175 000км (гаранција за километри).
Купена во Македонија
-втор газда
-сервисна книшка
-ABS
-Airbag x10
-ESP
-Multimedia Input
-Park Assist
-Radio / CD
-Борд компјутер
-Електрични Прозори
-Електрични Ретровизори
-Климатроник двозонски
-Кожен Волан
-Команди на Волан
-Навигација
-Паркинг Сензори
-Светла за Магла
-Централна Брава
-Сензори за Дожд
-Електрика на седишта
-Аларм
-borbet бандажи

Со колата добивате уште еден пар зимски гуми и ОZ бандажи

Безбедносна опрема

ABS
Серво
Централно заклучување
Airbag(Возач)
Airbag(Совозач)
Airbag(Странични)
Ксенон светла
4х4
ESP / ASR / BCA
Аларм

Друга опрема

Навигација
Борд Компјутер
Клима(обична)
Клима(автоматска)
Сончев кров
Радио
Радио USB

Дополнителни особини

Точен модел (варијанта) Insignia Sedan
Мотор 1.6 Turbo (180 Hp)
Врати 4
Максимална брзина 225 km/h
Од 0 до 100 км/час 8.9 sec
Капацитет на резервоарот 70 l
Година кога почнува производството 2008 year
Седишта 5
Минимална зафатнина на багажот 500 l
Тркала Front wheel drive
Број на брзини (мануелен менувач) 6
Предни сопирачки Ventilated discs
Задни сопирачки Disc
Потрошувачка на гориво (комбинирано) 7.9 l/100 km.
Емисија на издувни гасови EURO V
Тежина 1503 kg.
Максимална тежина 2020 kg.
Димензии на пневматици 215/60R16; 225/55R17; 245/45R18

Може да ве интересира

OPEL INSIGNIA 2.0 CDTI 118kw 2009g. COSMO

Opel - Insignia | Вчера во 17:11

2009 / Дизел / 154585 км.
Opel Insignia 2.0 118 kw/160hp registrirana do 09.09.2022 god. So realni 156482m, napraven golem servis, mnogu dobro socuvana za sto vo prilogot ima soodvetna foto dokumentacija vase e samo da vozite bez dopolnitelni vlozuvanja. 078 550555 Viktor
Детали