Renault Captur

RENAULT CAPTUR 15 DCI NAVI EDITION

10900 евра
Продавач next car next auto
Телефон
072666000
Е-пошта Прати порака до продавачот
Локација Скопје
Поставен пред 2 дена
Страна на продавачот

Инфо

Година 2015
Гориво Дизел
Километри 80000
Тип на возило Кросовер
Коњски сили 90 кс
Зафатнина на моторот 1461 цм3
Менувач Мануелен
Еко стандард Euro 6

Ново! Информативна пресметка на месечни рати за овој автомобил

0 евра 10900 евра
12 месеци/1 год. 84 месеци/7 год.

Сопствено учество: 0 евра

Месечни рати: 36 месеци

Кредит: 10900 евра

Опис

NOVA

Безбедносна опрема

ABS
Серво
Централно заклучување
Airbag(Возач)
Airbag(Совозач)
Airbag(Странични)
Ксенон светла
4х4
ESP / ASR / BCA
Аларм

Друга опрема

Навигација
Борд Компјутер
Клима(обична)
Клима(автоматска)
Сончев кров
Радио
Радио USB

Дополнителни особини

Точен модел (варијанта) Captur
Мотор 1.5 dCi (90 Hp) start&stop
Врати 5
Максимална брзина 171 km/h
Од 0 до 100 км/час 13.1 sec
Капацитет на резервоарот 45 l
Година кога почнува производството 2013 year
Седишта 5
Минимална зафатнина на багажот 377 l
Максимална зафатнина на багажот 1235 l
Тркала Front wheel drive
Број на брзини (мануелен менувач) 5
Предни сопирачки Ventilated discs
Задни сопирачки Drum
Серво волан Electric Steering
Потрошувачка на гориво (градска) 4.0 l/100 km.
Потрошувачка на гориво (економично) - отворено 3.4 l/100 km.
Потрошувачка на гориво (комбинирано) 3.6 l/100 km.
Емисија на издувни гасови EURO V
СО2 емисија 95 g/km
Тежина 1245 kg.
Максимална тежина 1729 kg.
Димензии на пневматици 205/60 R16; 205/55 R17
Големина на тркала R16; R17

Firmata NEXTCAR uvezuva kvalitetni vozila kupeni od lizing (sistem staro za novo)(leasing) direktno od vodeckite svetski lizing firmi od Germanija,Belgija,Francija .Avtomobilite se od prvi gazdi so proveren kvalitet provereno poteklo 100 % orginal kilomerti servisni dokumenti od ovlasteni dileri.Nieden avtomobil koj go prodavame ne e kupen havarisan ili osteten na bilo koj nacin. Site avtomobili imat izvestaj za sostojbata od vodecki revizorski firmi DEKRA,SGS,MAKADAM !!! Ex-Lease NEXTCAR tel. 072666000

Може да ве интересира

RENAULT CAPTUR NAVI 15 DCI

Renault - Captur | пред 2 дена

2015 / Дизел / 89000 км.
Прв сопственик Оригинална сервисна книшка 100% Гаранција на километри 2 оригинални клучеви Перфектна состојба
Детали