BMW Z3

PRODAVAM BMW Z3 CABRIO

8500 евра
Продавач ALEKSANDAR
Телефон
077964015
Е-пошта Прати порака до продавачот
Локација Скопје
Поставен пред 1 месец

Инфо

Година 2001
Гориво Бензин
Километри 270000
Тип на возило Кабрио
Коњски сили 170 кс
Зафатнина на моторот 2171 цм3
Менувач Автоматски
Еко стандард Непознато

Ново! Информативна пресметка на месечни рати за овој автомобил

0 евра 8500 евра
12 месеци/1 год. 84 месеци/7 год.

Сопствено учество: 0 евра

Месечни рати: 36 месеци

Кредит: 8500 евра

Опис

PRODAVAM BMW Z3 KABRIOLET, 2.2i BENZIN, 170 KS, 2001 GOD. SO POMINATI 270.000 KM, SO SERVISNA KNISKA, UVEZENO OD SVAJCARIJA OD PRV GAZDA. KOLATA E VO BESPREKORNA SOSTOJBA, BEZ NIKAKVI ZABELESKI. IMA M - PAKET NA OPREMA ( EDINSTVENA VO MAKEDONIJA ). NOVI GUMI, SERVIS NAPRAVEN PRED EDEN MESEC, REGISTRIRANA DO 2020 GOD. SAMO SERIOZNI PONUDI. CENA 8500 EVRA. TEL.077964015 ALEKSANDAR TEL.070392039 DARKO

Безбедносна опрема

ABS
Серво
Централно заклучување
Airbag(Возач)
Airbag(Совозач)
Airbag(Странични)
Ксенон светла
4х4
ESP / ASR / BCA
Аларм

Друга опрема

Навигација
Борд Компјутер
Клима(обична)
Клима(автоматска)
Сончев кров
Радио
Радио USB

Дополнителни особини

Точен модел (варијанта) Z3 (E36/7)
Мотор 2.2 i (170 Hp) Automatic
Врати 2
Максимална брзина 220 km/h
Од 0 до 100 км/час 8.9 sec
Капацитет на резервоарот 51 l
Година кога почнува производството 2000 year
Година кога запира производството 2003 year
Седишта 2
Минимална зафатнина на багажот 165 l
Тркала Rear wheel drive
Број на брзини (автоматски менувач) 5
Предни сопирачки Ventilated discs
Задни сопирачки Disc
Серво волан Hydraulic Steering
Потрошувачка на гориво (градска) 13.1 l/100 km.
Потрошувачка на гориво (економично) - отворено 7.6 l/100 km.
Потрошувачка на гориво (комбинирано) 9.6 l/100 km.
Тежина 1345 kg.
Максимална тежина 1540 kg.
Димензии на пневматици 225/50 R16
Големина на тркала R16