Ford Mustang

PRODAVAM FORD MUSTANG GT 4.6L V8 CABRIO

9300 евра
Продавач ALEKSANDAR
Телефон
077964015
Е-пошта Прати порака до продавачот
Локација Скопје
Поставен Вчера во 18:09

Инфо

Година 2004
Гориво Бензин
Километри 100000
Тип на возило Кабрио
Коњски сили 304 кс
Зафатнина на моторот 4606 цм3
Менувач Автоматски
Еко стандард Непознато

Ново! Информативна пресметка на месечни рати за овој автомобил

0 евра 9300 евра
12 месеци/1 год. 84 месеци/7 год.

Сопствено учество: 0 евра

Месечни рати: 36 месеци

Кредит: 9300 евра

Опис

FORD MUSTANG GT 4.6L V8 CABRIO, EDINSTVEN VO MAKEDONIJA. SE NA NEGO E FABRICKI, NOVI GUMI, NAPRAVEN SERVIS, CUSTOM IZDUVI, GT BANDAZI, NOVI AMORTIZERI, CRUISE CONTROL, AVTOMATSKI MENUVAC, MACH OZVUCUVANJE, POMINATI 100.000 MILJI. CENA 9300 EVRA. TEL.077964015 ALEKSANDAR 070392039 DARKO

Безбедносна опрема

ABS
Серво
Централно заклучување
Airbag(Возач)
Airbag(Совозач)
Airbag(Странични)
Ксенон светла
4х4
ESP / ASR / BCA
Аларм

Друга опрема

Навигација
Борд Компјутер
Клима(обична)
Клима(автоматска)
Сончев кров
Радио
Радио USB

Дополнителни особини

Точен модел (варијанта) Mustang V
Мотор 4.6 i V8 GT (304 Hp)
Врати 2
Максимална брзина 240 km/h
Капацитет на резервоарот 61 l
Година кога почнува производството 2004 year
Седишта 4
Минимална зафатнина на багажот 350 l
Тркала Rear wheel drive
Број на брзини (автоматски менувач) 5
Број на брзини (мануелен менувач) 5
Предни сопирачки Ventilated discs
Задни сопирачки Ventilated discs
Серво волан Hydraulic Steering
Потрошувачка на гориво (градска) 17 l/100 km.
Потрошувачка на гориво (економично) - отворено 13.6 l/100 km.
Потрошувачка на гориво (комбинирано) 15.5 l/100 km.
Тежина 1565 kg.
Димензии на пневматици 235/55 R17
Големина на тркала 8J x 17