Volkswagen Passat

Itno prodavam pasat Volkswagen

4200 евра
Продавач Dejan
Телефон
072225801
Е-пошта Прати порака до продавачот
Локација Скопје
Поставен стар оглас

Инфо

Година 2006
Гориво Дизел
Километри 160000
Тип на возило Караван
Коњски сили 140 кс
Зафатнина на моторот 2000 цм3
Менувач Мануелен
Еко стандард Euro 3

Ново! Информативна пресметка на месечни рати за овој автомобил

0 евра 4200 евра
12 месеци/1 год. 84 месеци/7 год.

Сопствено учество: 0 евра

Месечни рати: 36 месеци

Кредит: 4200 евра

Опис

Prodavam pasat vo odlicna sostojba ITNO tel.072225801

Безбедносна опрема

ABS
Серво
Централно заклучување
Airbag(Возач)
Airbag(Совозач)
Airbag(Странични)
Ксенон светла
4х4
ESP / ASR / BCA
Аларм

Друга опрема

Навигација
Борд Компјутер
Клима(обична)
Клима(автоматска)
Сончев кров
Радио
Радио USB

Дополнителни особини

Точен модел (варијанта) Passat (B6)
Мотор 2.0 TDI 16V (140 Hp)
Врати 4
Максимална брзина 209 (206) km/h
Од 0 до 100 км/час 9.8 (9.8) sec
Капацитет на резервоарот 70 l
Година кога почнува производството 2005 year
Седишта 5
Минимална зафатнина на багажот 565 l
Тркала Front wheel drive
Број на брзини (автоматски менувач) 6
Број на брзини (мануелен менувач) 6
Предни сопирачки Ventilated discs
Задни сопирачки Disc
Потрошувачка на гориво (градска) 7.8 (8.7) l/100 km.
Потрошувачка на гориво (економично) - отворено 4.8 (5.2) l/100 km.
Потрошувачка на гориво (комбинирано) 5.8 (6.4) l/100 km.
Тежина 1454 kg.
Максимална тежина 2060 kg.
Димензии на пневматици 205/55 R16
Големина на тркала 6.5J X 16

Може да ве интересира

VW PASSAT 1.9 TDI UVOZZ 06G

Volkswagen - Passat | стар оглас

2006 / Дизел / 190000 км.
Perfektna sostojba full oprema Plateno se do registracija Proba I proverka kade sakate POZZ 1.9 tdi 77 kw 105 ks 2 kluca centralno so dalinsko fabricko Klimatronik ladi kamen I mnogu drugo Poveke info na tel
Детали