Opel Corsa

OPEL CORSA 1.3 CDTi 2004 NOVO AVTO ALEX

2580 евра
Поставен пред 15 дена
Страна на продавачот
Автомобилот е продаден, затоа контакт информации не се прикажани

Инфо

Година 2004
Гориво Дизел
Километри 162
Тип на возило Хеџбек
Коњски сили 70 кс
Зафатнина на моторот 1248 цм3
Менувач Мануелен
Еко стандард Euro 4

Ново! Информативна пресметка на месечни рати за овој автомобил

0 евра 2580 евра
12 месеци/1 год. 84 месеци/7 год.

Сопствено учество: 0 евра

Месечни рати: 36 месеци

Кредит: 2580 евра

Опис

- KOLATA E VO PERFEKTNA SOSTOJBA
KAKO I NADVORESHNO TAKA I ENTERIERSKI
I TEHNICHKA SOSTOJBA
- REDOVNO SERVISIRANA SO REALNI
162.326 KM SO SERVISNA KNISHKA

OD OPREMA POSEDUVA :

- ELEKTRONIKA NA PROZORI
- AIRBAGS
- KLIMATRONIK
- FABRICKO CD RADIO
- MULTIFUNKCIONALEN KOZEN VOLAN\
- GREACI NA PREDNI SVETLA
- ODLICNI GUMI
- CENTRALNO SO 2 KLUCA
- ABS / ESP

* SITE DAVACKI SE PODMIRENI DO REGISTRACIJA *

Vozila po naračka od naši slovenski firmi
www.avtoalex.si - www.avtokompas.si
0038941774435 ALEX

https://www.facebook.com/avto.alex.39
www.avtoalex.mk
info: Tose
070/354/113
078/550 / 642

Безбедносна опрема

ABS
Серво
Централно заклучување
Airbag(Возач)
Airbag(Совозач)
Airbag(Странични)
Ксенон светла
4х4
ESP / ASR / BCA
Аларм

Друга опрема

Навигација
Борд Компјутер
Клима(обична)
Клима(автоматска)
Сончев кров
Радио
Радио USB

Дополнителни особини

Точен модел (варијанта) Corsa C
Мотор 1.3 CDTI (70 Hp)
Врати 3/5
Максимална брзина 165 (165) km/h
Од 0 до 100 км/час 14.5 (16) sec
Капацитет на резервоарот 44 l
Година кога почнува производството 2004 year
Година кога запира производството 2006 year
Седишта 5
Минимална зафатнина на багажот 260 l
Максимална зафатнина на багажот 1060 l
Мотор на моделот Z13DT
Тркала Front wheel drive
Број на брзини (автоматски менувач) 5
Број на брзини (мануелен менувач) 5
Предни сопирачки Disc
Задни сопирачки Drum
Серво волан Electric Steering
Потрошувачка на гориво (градска) 5.7 (5.5) l/100 km.
Потрошувачка на гориво (економично) - отворено 3.8 (3.7) l/100 km.
Потрошувачка на гориво (комбинирано) 4.5 (4.4) l/100 km.
Тежина 1035 kg.
Максимална тежина 1520 kg.
Димензии на пневматици 175/65 R14
Големина на тркала 5.5J X 14

Нашето 30-годишно искуство како трговци со автомобили е доволен доказ за нашата успешна и професионална работа и голем мотив за Вас, почитувани клиенти да не посетите и од нашата широка понуда на автомобили да изберете квалитетен автомобил по атрактивна цена.

Може да ве интересира

Opel Corsa 1.3 cdti

Opel - Corsa | стар оглас

2005 / Дизел / 214000 км.
Се продава Opel Corsa 1.3 cdti (новиот мотор со ланче) во одлична состојба - Поради купување на ново возило. Купена лично од Келн во 2014та година, произведена за Германскиот пазар. Многу мали трошоци за одржување/сервисирање. Потрошувачка 4.0 - 4.5l.
Детали

OPEL CORSA POVOLNO

Opel - Corsa | стар оглас

2002 / Бензин / 107000 км.
Avtomobilot e vo odlicna, socuvana sostojba. Neudiran. Novi pnevmatici.
Детали

OPEL CORSA TWINPORT 1.2 – 16V

Opel - Corsa | стар оглас

2006 / Бензин / 105000 км.
Опрема: ☛ Климатроник (pаботи беспрекорно) ✓ ☛ Електрика на стакла и ретровизори ✓ ☛ Нови гуми (Bridgestone) ✓ ☛ Нов акумулатор ✓ ☛ Ниска потрошувачка ✓ ☛ Кожа на волан (со команди) ✓ ☛ Може да се види во секое време ✓ ☛ Платени се сите давачки до регистрација ✓ ☛ БЕЗ ЗАМЕНИ Контакт: Геле ►►► 072 261 323 ◄◄◄ ►►► 078 655 590 ◄◄◄ ►►► 078 565 640 ◄◄◄
Детали

OPEL CORSA 1.3 CDTI.FULL.06.AVTO NIKI.

Opel - Corsa | стар оглас

2006 / Дизел / 120000 км.
OPEL CORSA 1.3 CDTI 51KW/ 70KS MOTOR DIZEL FULL SO 5 VRATI 2006G EURO 4 NAJDOBAR IZBOR NA DIZEL CORSI POVELETE VO AVTO NIKI DOOEL -Klima full -Dva kodirani kluca,servisna kniska -ABS. -ESP. -Airbag-6 -Servo volan halogenki -Alarm,centralno zaklucuvanje -Novi gumi -El.na prozori,farovi,retrovizori -5 vrati - TEMNOsiva metalik boja -Mnogu ekonomicno 4/5L 100 Tehnicki komplet ispravna,bez nikakvi udari i grebanici Imam i PLATENI SITE DAVACKI DO REGISTRACIJA IMAM I VW TOURAN 2.0 TDI 2005 REGISTR. FULL OPEL ASTRA 1.7 CDTI 2005 FULL SV SIVA 5 VRATI ASTRA 17 CDTI 2005 FULL T SIVA 5 VRATI ASTRA 2008G 1.7 CDTI FULL T SIVA 5 VRATI VW PAASAT 1.9 TDI 2006 GOD FULL T SIVA SEAT IBIZA 1.4 TDI 2008G 3 VRATI CRNA 206 1.4 HDI 2005 FULL REGIST.5 VRATI OPEL MERIVA 1,3 CDTI 2007 TEMN CRVENA VW GOLF 5 1.9 TDI FULL 05.CRN MET 5 VRATI
Детали

OPEL CORSA 1.3 CDTI SPORT EDTION ODLICNA-05

Opel - Corsa | стар оглас

2005 / Дизел / 132000 км.
FUL OPREMA ODLICNO SOCUVANA
Детали

Opel corsa c

Opel - Corsa | стар оглас

2003 / Бензин / 140000 км.
Se prodava opel corsa c 1.2 so motor na lance od 2003 godina registrirana 20.07.2018 so zelen karton so napraven redoven servis.
Детали