Peugeot 308

PEUGEOT 308 HDI 1.6 EURO 6

8800 евра 9000 евра
Продавач next car next auto
Телефон
072666000
Е-пошта Прати порака до продавачот
Локација Скопје
Поставен пред 6 дена
Страна на продавачот

Инфо

Година 2015
Гориво Дизел
Километри 99000
Тип на возило Хеџбек
Коњски сили 100 кс
Зафатнина на моторот 1560 цм3
Менувач Мануелен
Еко стандард Euro 6

Ново! Информативна пресметка на месечни рати за овој автомобил

0 евра 8800 евра
12 месеци/1 год. 84 месеци/7 год.

Сопствено учество: 0 евра

Месечни рати: 36 месеци

Кредит: 8800 евра

Опис

NOV

Безбедносна опрема

ABS
Серво
Централно заклучување
Airbag(Возач)
Airbag(Совозач)
Airbag(Странични)
Ксенон светла
4х4
ESP / ASR / BCA
Аларм

Друга опрема

Навигација
Борд Компјутер
Клима(обична)
Клима(автоматска)
Сончев кров
Радио
Радио USB

Дополнителни особини

Точен модел (варијанта) 308 II
Мотор 1.6 BlueHDi (100 Hp)
Врати 5
Максимална брзина 184 km/h
Од 0 до 100 км/час 12.8 sec
Капацитет на резервоарот 53 l
Година кога почнува производството 2014 year
Седишта 5
Минимална зафатнина на багажот 420 l
Максимална зафатнина на багажот 855 l
Тркала Front wheel drive
Број на брзини (мануелен менувач) 6
Предни сопирачки Ventilated discs
Задни сопирачки Disc
Потрошувачка на гориво (градска) 4.3 l/100 km.
Потрошувачка на гориво (економично) - отворено 3.1 l/100 km.
Потрошувачка на гориво (комбинирано) 3.5 l/100 km.
Емисија на издувни гасови EURO VI
СО2 емисија 92 g/km
Тежина 1400 kg.
Максимална тежина 1780 kg.
Димензии на пневматици 195/65 R15 90H
Големина на тркала R15

Firmata NEXTCAR uvezuva kvalitetni vozila kupeni od lizing (sistem staro za novo)(leasing) direktno od vodeckite svetski lizing firmi od Germanija,Belgija,Francija .Avtomobilite se od prvi gazdi so proveren kvalitet provereno poteklo 100 % orginal kilomerti servisni dokumenti od ovlasteni dileri.Nieden avtomobil koj go prodavame ne e kupen havarisan ili osteten na bilo koj nacin. Site avtomobili imat izvestaj za sostojbata od vodecki revizorski firmi DEKRA,SGS,MAKADAM !!! Ex-Lease NEXTCAR tel. 072666000

Може да ве интересира

PEUGEOT 308 16 BLUEHDI 2015GOD.

Peugeot - 308 | пред 16 дена

2015 / Дизел / 99000 км.
SE PLATENO DO REGISTRACIJA SERVISNA KNISKA !!!
Детали