BMW 5-Series

Продажба BMW 530D

7800 евра

Опис

Прв сопственик, очувана ,додатна опрема

Безбедносна опрема

ABS
Серво
Централно заклучување
Airbag(Возач)
Airbag(Совозач)
Airbag(Странични)
Ксенон светла
4х4
ESP / ASR / BCA
Аларм

Друга опрема

Навигација
Борд Компјутер
Клима(обична)
Клима(автоматска)
Сончев кров
Радио
Радио USB

Дополнителни особини

Точен модел (варијанта) 5er (E60)
Мотор 530 d (218 Hp) Automatic
Врати 4
Максимална брзина 243 km/h
Од 0 до 100 км/час 7.3 sec
Капацитет на резервоарот 70 l
Година кога почнува производството 2003 year
Година кога запира производството 2005 year
Седишта 5
Минимална зафатнина на багажот 520 l
Мотор на моделот M57D30
Тркала Rear wheel drive
Број на брзини (автоматски менувач) 6
Предни сопирачки Ventilated discs
Задни сопирачки Disc
Серво волан Hydraulic Steering
Потрошувачка на гориво (градска) 10.6 l/100 km.
Потрошувачка на гориво (економично) - отворено 6.3 l/100 km.
Потрошувачка на гориво (комбинирано) 7.8 l/100 km.
Тежина 1670 kg.
Максимална тежина 2155 kg.
Димензии на пневматици 225/55 R16
Големина на тркала 7J x 16 LM

BMW 5-Series

Инфо

Година 2004
Гориво Дизел
Километри 277000
Тип на возило Седан
Коњски сили 218
Зафатнина на моторот 2993
Менувач Автоматски
Еко стандард Euro 4/5

Контакт

Продавач Јанко
Телефон
070206722
Локација Скопје
Поставен стар оглас

Може да ве интересира

Se prodava BMW e60 530

BMW - 5-Series | стар оглас

2005 / Дизел / 250000 км.
Se prodava bmw e 60 530 dizel 2005 godina
Детали

Bmw 525d common rail

BMW - 5-Series | стар оглас

2002 / Дизел / 320000 км.
Se prodava bmw 525d noviot motor common rail... 120kw 163ks Kolata e prva reg 2002g 11mesec premn. Zachuvana se gleda po slikite,4 novi gumi m+s plateni 200e registrirana do april 2018... Ozvuchenje JVC na touch plateno preku 400e ... Parking senzori itn itn os oprema ima se i se e funkcionalno...
Детали