Audi A4

AUDI A4 150 2015 GOD euro 6

17200 евра 17400 евра

Опис

» Bi-Xenon
» LED Пакет
ABS
Airbag
AUDI MMI Навигација
Cruise Control
ESP
Multimedia Input
Radio / CD
Алуминиумски Бандажи
Борд компјутер (КОЛОР)
Говорни Команди
Ел. Склопливи Ретровизори
Електрични Прозори
Електрични Ретровизори
Климатроник ДВОЗОНСКИ
Кожен Волан
Команди на Волан
Припрема за Телефон
Светла за Магла
Сензори за Дожд
Хром Пакет
Централна Брава

Дополнителни информации

Платени се сите давачки до регистрација
3 Оригинални клуча
Оригинална сервисна книшка мозете да си проверите во ОВЛАСТЕН СЕРВИС
100% Гаранција на километри
Перфектна состојба

Безбедносна опрема

ABS
Серво
Централно заклучување
Airbag(Возач)
Airbag(Совозач)
Airbag(Странични)
Ксенон светла
4х4
ESP / ASR / BCA
Аларм

Друга опрема

Навигација
Борд Компјутер
Клима(обична)
Клима(автоматска)
Сончев кров
Радио
Радио USB

Дополнителни особини

Точен модел (варијанта) A4 (B8 facelift 2011)
Мотор 2.0 TDI (150 Hp)
Врати 4
Максимална брзина 216 km/h
Од 0 до 100 км/час 9.2 sec
Капацитет на резервоарот 63 l
Година кога почнува производството 2011 year
Седишта 5
Минимална зафатнина на багажот 480 l
Тркала Front wheel drive
Број на брзини (мануелен менувач) 6
Серво волан Electric Steering
Потрошувачка на гориво (градска) 5.4 l/100 km.
Потрошувачка на гориво (економично) - отворено 4.0 l/100 km.
Потрошувачка на гориво (комбинирано) 4.5 l/100 km.
Емисија на издувни гасови EURO V
СО2 емисија 119 g/km
Тежина 1555 kg.
Максимална тежина 2025 kg.
Димензии на пневматици 225/55 R16
Големина на тркала 7.5 J R16

Audi A4

Инфо

Година 2015
Гориво Дизел
Километри 90000
Тип на возило Седан
Коњски сили 150
Зафатнина на моторот 1968
Менувач Мануелен
Еко стандард Euro 6

Контакт

Продавач next car next auto
Телефон
072666000
Е-пошта Прати порака до продавачот
Локација Скопје
Поставен Денес во 10:28

Firmata NEXTCAR uvezuva kvalitetni vozila kupeni od lizing (sistem staro za novo)(leasing) direktno od vodeckite svetski lizing firmi od Germanija,Belgija,Francija .Avtomobilite se od prvi gazdi so proveren kvalitet provereno poteklo 100 % orginal kilomerti servisni dokumenti od ovlasteni dileri.Nieden avtomobil koj go prodavame ne e kupen havarisan ili osteten na bilo koj nacin. Site avtomobili imat izvestaj za sostojbata od vodecki revizorski firmi DEKRA,SGS,MAKADAM !!! Ex-Lease NEXTCAR tel. 072666000