Volkswagen Passat

VW Passat - 2013

12599 евра
Продавач VW Passat 2013
Телефон
+38975442550
Е-пошта Прати порака до продавачот
Локација Скопје
Поставен стар оглас

Инфо

Година 2013
Гориво Дизел
Километри 129000
Тип на возило Седан
Коњски сили 140 кс
Зафатнина на моторот 1968 цм3
Менувач Мануелен
Еко стандард Euro 6

Ново! Информативна пресметка на месечни рати за овој автомобил

0 евра 12599 евра
12 месеци/1 год. 84 месеци/7 год.

Сопствено учество: 0 евра

Месечни рати: 36 месеци

Кредит: 12599 евра

Опис

Pasat 2.0 140 Bluemotion Comfort Line.
Купен од Порше Скопје.

Команди на волан
Темпомат
Паркинг сензори напред и назад
Сензор за дожд

Регистриран до февруари 2020.

Возилото е во одлична состојба и може да се погледне во било кое време.

Сотир 075442550

Ве молам само сериозни купувачи и без замени.

Безбедносна опрема

ABS
Серво
Централно заклучување
Airbag(Возач)
Airbag(Совозач)
Airbag(Странични)
Ксенон светла
4х4
ESP / ASR / BCA
Аларм

Друга опрема

Навигација
Борд Компјутер
Клима(обична)
Клима(автоматска)
Сончев кров
Радио
Радио USB

Дополнителни особини

Точен модел (варијанта) Passat Alltrack (B7)
Мотор 2.0 TDI (140 Hp) BMT
Врати 5
Максимална брзина 201 km/h
Од 0 до 100 км/час 10.2 sec
Капацитет на резервоарот 70 l
Година кога почнува производството 2010 year
Седишта 5
Минимална зафатнина на багажот 603 l
Максимална зафатнина на багажот 1731 l
Тркала Front wheel drive
Број на брзини (мануелен менувач) 6
Потрошувачка на гориво (градска) 6.5 l/100 km.
Потрошувачка на гориво (економично) - отворено 4.4 l/100 km.
Потрошувачка на гориво (комбинирано) 5.2 l/100 km.
Тежина 1609 kg.
Максимална тежина 2190 kg.

Може да ве интересира

Volkswagen Passat 2.0, TDI, 140KS, Comfortline

Volkswagen - Passat | стар оглас

2013 / Дизел / 125000 км.
Proizvedena: 2013 Godina Kupen vo Porsche Skopje Kilometraza 130.000 / Motor: 2.0 TDI BLUE MOTION 105 KW 140 KS Menuvach: Manuelen 6 Stepen + R / potrosuvacka grad-5,5 otvoreno-4,5 Oprema: Dvozonska klima / Servo volan / Auto Hold / Airbag napred - nazad - stranicni Svetla za vo krivina / Dnevni - Nokni- Halogenki Aluminski bandazi / - Siva Metalik boja - Podesuvanje na volan po visina / Podesuvanje na sediste elektricno / manuelno Centralna brava so Alarm / Radio CD so displej / ABS / ESP / Retrovizori so greaci i nokno zatemnuvanje Elektrika na site 4 prozori zatemneti zadni / Kozen volan i menuvac / Bord kompjuter - Tempomat za brzina - Limiter za brzina - Parking senzori napred i nazad so vizuelen prikaz na ekran od radio. Voziloto e redovno servisirano i e vo odlicna sostojba. Ne se prifaka zamena. Dostapnost na telefon 070252758 od 08h do 20h
Детали