Ford Fiesta

Se prodava

3100 евра
Продавач Dusko
Телефон
071801274
Е-пошта Прати порака до продавачот
Локација Скопје
Поставен стар оглас

Инфо

Година 2009
Гориво Дизел
Километри 229229
Тип на возило Хеџбек
Коњски сили 75 кс
Зафатнина на моторот 1560 цм3
Менувач Мануелен
Еко стандард Euro 5

Ново! Информативна пресметка на месечни рати за овој автомобил

0 евра 3100 евра
12 месеци/1 год. 84 месеци/7 год.

Сопствено учество: 0 евра

Месечни рати: 36 месеци

Кредит: 3100 евра

Опис

Registrirana do kraj na juli
BG registarski tablicki

Безбедносна опрема

ABS
Серво
Централно заклучување
Airbag(Возач)
Airbag(Совозач)
Airbag(Странични)
Ксенон светла
4х4
ESP / ASR / BCA
Аларм

Друга опрема

Навигација
Борд Компјутер
Клима(обична)
Клима(автоматска)
Сончев кров
Радио
Радио USB

Дополнителни особини

Точен модел (варијанта) Fiesta VII
Мотор 1.6 TDCi (75 Hp)
Врати 3
Капацитет на резервоарот 45 l
Година кога почнува производството 2008 year
Седишта 5
Минимална зафатнина на багажот 295 l
Максимална зафатнина на багажот 979 l
Тркала Front wheel drive
Број на брзини (мануелен менувач) 5
Предни сопирачки Ventilated discs
Задни сопирачки Drum
Серво волан Electric Steering
Емисија на издувни гасови EURO IV
Тежина 1022 kg.
Димензии на пневматици 175/65 R 14; 195/50R15

Може да ве интересира

FORD FIESTA-TOVARNA 1.4TDCI

Ford - Fiesta | стар оглас

2009 / Дизел / 80000 км.
FORD FIESTA-TOVARNA 1.4TDCI 68 ks/1399 cm3/50KW Опрема: - Kлима уред - ABS кочници - 2 воздушни перничиња - Серво управувач - Темни стакла - Кодиран клуч - Електрика на фарови - Централна брава - Електрика на предни стакла - CD фабричко со команди на волан - Електрика на ретровизори - Борд компјутер - Година на производство: 2009 - Поминати километри: 80000 Цена: 4800 EUR со ДДВ Без ДДВ 4068 EUR Контакт: Миле 070 228 608, Тони 070 330 633
Детали