BMW 1-Series

Bmw 116i

5100 евра
Продавач Aleksandar
Телефон
078670345
Е-пошта Прати порака до продавачот
Локација Скопје
Поставен стар оглас

Инфо

Година 2005
Гориво Бензин
Километри 162000
Тип на возило Хеџбек
Коњски сили 115 кс
Зафатнина на моторот 1596 цм3
Менувач Мануелен
Еко стандард Euro 4/5

Ново! Информативна пресметка на месечни рати за овој автомобил

0 евра 5100 евра
12 месеци/1 год. 84 месеци/7 год.

Сопствено учество: 0 евра

Месечни рати: 36 месеци

Кредит: 5100 евра

Опис

Prodavam Bmw 116i vo Odlicna sostojba. Bez zameni.
Kontakt: 078/670-345

Безбедносна опрема

ABS
Серво
Централно заклучување
Airbag(Возач)
Airbag(Совозач)
Airbag(Странични)
Ксенон светла
4х4
ESP / ASR / BCA
Аларм

Друга опрема

Навигација
Борд Компјутер
Клима(обична)
Клима(автоматска)
Сончев кров
Радио
Радио USB

Дополнителни особини

Точен модел (варијанта) 1er (E87)
Мотор 116i (115 Hp)
Врати 5
Максимална брзина 201 km/h
Од 0 до 100 км/час 10.8 sec
Капацитет на резервоарот 50 l
Година кога почнува производството 2004 year
Година кога запира производството 2007 year
Седишта 5
Минимална зафатнина на багажот 330 l
Максимална зафатнина на багажот 1150 l
Тркала Rear wheel drive
Број на брзини (автоматски менувач) -
Број на брзини (мануелен менувач) 6
Предни сопирачки Ventilated discs
Задни сопирачки Disc
Потрошувачка на гориво (градска) 8.75 l/100 km.
Потрошувачка на гориво (економично) - отворено 4.9 l/100 km.
Потрошувачка на гориво (комбинирано) 6.24 l/100 km.
Тежина 1280 kg.
Максимална тежина 1705 kg.
Димензии на пневматици 185/60 R16
Големина на тркала 6JX16