Audi TT

Продавам AUDI TT 1.8 ТУРБО 2002 година

3950 евра
Продавач Hristijan
Телефон
075 685 979
Локација Скопје
Поставен стар оглас

Инфо

Година 2002
Гориво Бензин
Километри 190000
Тип на возило Купе
Коњски сили 180 кс
Зафатнина на моторот 1781 цм3
Менувач Мануелен
Еко стандард /

Ново! Информативна пресметка на месечни рати за овој автомобил

0 евра 3950 евра
12 месеци/1 год. 84 месеци/7 год.

Сопствено учество: 0 евра

Месечни рати: 36 месеци

Кредит: 3950 евра

Опис

Продавам AUDI TT 1.8 ТУРБО 2002 година
Силина на моторот 132 KW - 180 коњски сили.

Автомобилот е во одлична состојба

Колата поседува високо ниво на опрема:
Кожа, АBS, Air bag - предни, задни, странични;
Ксенон адаптирачки светла, халогени фарови
Кожен волан, 2 (3) врати, климатроник, греење на седишта, бордкомпјутер, електрични стакла, централно заклучување, CD радио, Алуминиумски бандажи OZ - 17'' итн.

Цена: 3.950 EUR

Телефон за контакт: 075 685 979

Безбедносна опрема

ABS
Серво
Централно заклучување
Airbag(Возач)
Airbag(Совозач)
Airbag(Странични)
Ксенон светла
4х4
ESP / ASR / BCA
Аларм

Друга опрема

Навигација
Борд Компјутер
Клима(обична)
Клима(автоматска)
Сончев кров
Радио
Радио USB

Дополнителни особини

Точен модел (варијанта) TT (8N)
Мотор 1.8 T (180 Hp)
Врати 2
Максимална брзина 228 km/h
Од 0 до 100 км/час 7.8 sec
Капацитет на резервоарот 55 l
Година кога почнува производството 1998 year
Година кога запира производството 2006 year
Седишта 2+2
Минимална зафатнина на багажот 270 l
Максимална зафатнина на багажот 540 l
Тркала Front wheel drive
Број на брзини (автоматски менувач) 6
Број на брзини (мануелен менувач) 5
Предни сопирачки Ventilated discs
Задни сопирачки Disc
Серво волан Hydraulic Steering
Потрошувачка на гориво (градска) 11.1 (13.2) l/100 km.
Потрошувачка на гориво (економично) - отворено 6.3 (6.8) l/100 km.
Потрошувачка на гориво (комбинирано) 8.1 (9.1) l/100 km.
Тежина 1240 kg.
Максимална тежина 1610 kg.
Димензии на пневматици 205/55 R16W
Големина на тркала 7J x 16