Kia Soul

Kia Soul

7900 евра
Продавач Deni
Телефон
070200009
Е-пошта Прати порака до продавачот
Локација Скопје
Поставен стар оглас

Инфо

Година 2010
Гориво Бензин
Километри 101000
Тип на возило Хеџбек
Коњски сили 126 кс
Зафатнина на моторот 1591 цм3
Менувач Мануелен
Еко стандард Euro 4

Ново! Информативна пресметка на месечни рати за овој автомобил

0 евра 7900 евра
12 месеци/1 год. 84 месеци/7 год.

Сопствено учество: 0 евра

Месечни рати: 36 месеци

Кредит: 7900 евра

Опис

Алуминиумски бандажи 18”,Затемнети стакла, Фарови за магла Внатрешност Имобилајзер, Централно заклучување, Електрика на прозори / Ел на ретровизори, Клима уред, Радио CD MP3, Блутуд, Двд плеер,Серво управувач, Мултифункционален волан, Борд компјутер, Кожен волан, Регулирање волан ABS антиблокирачки систем на сопирачките, воздушни перничиња, ASR контрола на пролизгување, Задни светла за магла, Наслони за глава, Зимски и летни гуми Тел. за контакт 070-295-496

Безбедносна опрема

ABS
Серво
Централно заклучување
Airbag(Возач)
Airbag(Совозач)
Airbag(Странични)
Ксенон светла
4х4
ESP / ASR / BCA
Аларм

Друга опрема

Навигација
Борд Компјутер
Клима(обична)
Клима(автоматска)
Сончев кров
Радио
Радио USB

Дополнителни особини

Точен модел (варијанта) Soul
Мотор 1.6 (126 Hp)
Врати 5
Максимална брзина 177 km/h
Од 0 до 100 км/час 11 sec
Капацитет на резервоарот 48 l
Година кога почнува производството 2009 year
Седишта 5
Минимална зафатнина на багажот 370 l
Максимална зафатнина на багажот 570 l
Тркала Front wheel drive
Број на брзини (мануелен менувач) 5
Предни сопирачки Ventilated discs
Задни сопирачки Disc
Серво волан Electric Steering
Потрошувачка на гориво (градска) 7.9 l/100 km.
Потрошувачка на гориво (економично) - отворено 5.7 l/100 km.
Потрошувачка на гориво (комбинирано) 6.5 l/100 km.
Емисија на издувни гасови EURO IV
Тежина 1270 kg.
Максимална тежина 1680 kg.
Димензии на пневматици 195/65R15