BMW 5-Series

Se Prodava

3000 евра

Опис

Безбедносна опрема

ABS
Серво
Централно заклучување
Airbag(Возач)
Airbag(Совозач)
Airbag(Странични)
Ксенон светла
4х4
ESP / ASR / BCA
Аларм

Друга опрема

Навигација
Борд Компјутер
Клима(обична)
Клима(автоматска)
Сончев кров
Радио
Радио USB

Дополнителни особини

Точен модел (варијанта) 5er Touring (E39)
Мотор 525 tds (143 Hp)
Врати 5
Максимална брзина 203 km/h
Од 0 до 100 км/час 11.4 sec
Капацитет на резервоарот 70 l
Година кога почнува производството 1998 year
Година кога запира производството 2004 year
Седишта 5
Минимална зафатнина на багажот 410 l
Максимална зафатнина на багажот 1525 l
Тркала Rear wheel drive
Број на брзини (автоматски менувач) 5
Број на брзини (мануелен менувач) 5
Предни сопирачки Ventilated discs
Задни сопирачки Ventilated discs
Серво волан Hydraulic Steering
Потрошувачка на гориво (градска) 11 l/100 km.
Потрошувачка на гориво (економично) - отворено 6.1 l/100 km.
Тежина 1575 kg.
Максимална тежина 2235 kg.
Димензии на пневматици 225/55 R16 95V
Големина на тркала 7JX16

BMW 5-Series

Инфо

Година 1998
Гориво Дизел
Километри 233000
Тип на возило Седан
Коњски сили 143
Зафатнина на моторот 2498
Менувач Мануелен
Еко стандард /

Контакт

Продавач Ivan N.
Телефон
078535031
Е-пошта Прати порака до продавачот
Локација Скопје
Поставен стар оглас

Може да ве интересира