Renault Clio

RENAULT CLIO 15 DCI 90 NAVI

7999 евра
Продавач next car next auto
Телефон
072666000
Е-пошта Прати порака до продавачот
Локација Скопје
Поставен пред 6 дена
Страна на продавачот

Инфо

Година 2013
Гориво Дизел
Километри 110000
Тип на возило Хеџбек
Коњски сили 90 кс
Зафатнина на моторот 1461 цм3
Менувач Мануелен
Еко стандард Euro 5

Ново! Информативна пресметка на месечни рати за овој автомобил

0 евра 7999 евра
12 месеци/1 год. 84 месеци/7 год.

Сопствено учество: 0 евра

Месечни рати: 36 месеци

Кредит: 7999 евра

Опис

SE PLATENO DO REGISTRACIJA SERVSNA Firmata NEXTCAR uvezuva kvalitetni vozila kupeni direktno od Francija, Avtomobilite se od prvi gazdi so proveren kvalitet provereno poteklo 100 % orginal kilomerti servisni dokumenti od ovlasteni dileri.Nieden avtomobil koj go prodavame ne e kupen havarisan ili osteten na bilo koj nacin. Site avtomobili imat izvestaj za sostojbata od vodecki revizorski firmi DEKRA,SGS,MAKADAM

Безбедносна опрема

ABS
Серво
Централно заклучување
Airbag(Возач)
Airbag(Совозач)
Airbag(Странични)
Ксенон светла
4х4
ESP / ASR / BCA
Аларм

Друга опрема

Навигација
Борд Компјутер
Клима(обична)
Клима(автоматска)
Сончев кров
Радио
Радио USB

Дополнителни особини

Точен модел (варијанта) Clio IV
Мотор 1.5 Energy dCi (90 Hp) Start&Stop
Врати 5
Максимална брзина 181 km/h
Од 0 до 100 км/час 11.7 sec
Капацитет на резервоарот 45 l
Година кога почнува производството 2012 year
Седишта 5
Тркала Front wheel drive
Број на брзини (мануелен менувач) 5
Предни сопирачки Ventilated discs
Серво волан Electric Steering
Потрошувачка на гориво (градска) 4.1 l/100 km.
Потрошувачка на гориво (економично) - отворено 3.3 l/100 km.
Потрошувачка на гориво (комбинирано) 3.6 l/100 km.
Емисија на издувни гасови EURO V
Тежина 1071 kg.
Максимална тежина 1658 kg.
Димензии на пневматици 185/65 R15 88t; 195/55 R16 87H
Големина на тркала R15; R16

Firmata NEXTCAR uvezuva kvalitetni vozila kupeni od lizing (sistem staro za novo)(leasing) direktno od vodeckite svetski lizing firmi od Germanija,Belgija,Francija .Avtomobilite se od prvi gazdi so proveren kvalitet provereno poteklo 100 % orginal kilomerti servisni dokumenti od ovlasteni dileri.Nieden avtomobil koj go prodavame ne e kupen havarisan ili osteten na bilo koj nacin. Site avtomobili imat izvestaj za sostojbata od vodecki revizorski firmi DEKRA,SGS,MAKADAM !!! Ex-Lease NEXTCAR tel. 072666000

Може да ве интересира

Renault Clio IV Expression Energy navi dCi 90 -13

Renault - Clio | стар оглас

2013 / Дизел / 90000 км.
Firmata NEXTCAR uvezuva kvalitetni vozila kupeni direktno od Francija, Avtomobilite se od prvi gazdi so proveren kvalitet provereno poteklo 100 % orginal kilomerti servisni dokumenti od ovlasteni dileri.Nieden avtomobil koj go prodavame ne e kupen havarisan ili osteten na bilo koj nacin. Site avtomobili imat izvestaj za sostojbata od vodecki revizorski firmi DEKRA,SGS,MAKADAM
Детали